Noc, ktorá mi zmenila život

recenze

Noc, ktorá mi zmenila život (2020) 5 z 5 / beatrica4102
Noc, ktorá mi zmenila život

Ďalšia vážna téma. Ďalší silný príbeh. Ďalšie ťažké osudy. Ďalšie moje slzy...

"Jedna noc. Jedna láska. Jedno tajomstvo."

Ťažko sa mi hľadajú slová po prečítaní knižky. Musím sa priznať, že po prečítaní prvých dvadsať strán som musela zatvoriť knihu a predýchavať príbeh! Nebola som si istá, že to dokážem dokončiť. Chcela som sa toho vzdať, lebo som si myslela, že nebudem dosť silná si to prečítať! Ale moja zvedavosť našťastie zvíťazila!
Príbeh sa začína s Annou, ktorú jednu noc surovo napadli traja muži ( píšem traja, lebo štvrtý jej chcel pomôcť ) a znásilnili. Všetko som precítila, čo aj Anna! Tú neskutočnú bolesť, zúfalstvo a samotnú traumu, ktorú zažila!

Príbeh sa odohráva z dvoch uhlov pohľadov. Jedna je naša Anna a druhý je Adam (muž, ktorý pomáhal tú noc Anne). Veľmi sa mi páčilo to, že keď sa skončila kapitola napríklad s Annou tak druhá kapitola sa začala tam kde sme s Adamom predtým prestali. Perfektne vymyslené!

Autorka nás nešetrila. Hneď ako sa stala Anne tá tragédia, sme pokračovali s Adamom, ktorý mal ťažké detstvo. Otec mu pil a vždy ho zbil, keď sa pred ním nevedel dobre skryť. Jeden deň sa stalo také nešťastie, keď prišiel opitý domov napadol jeho mamu a aj zabil. Všetkého bol chudák očitým svedkom ( srdce sa mi zlomilo pri čítaní)!

Adam zúfalo hľadal Annu, chcel sa uistiť, že je v poriadku, že prežila tú noc. Aj sa stretli na terapií. Zoznámili sa a začali sa zbližovať. Dá sa začať vzťah s veľkým tajomstvom? Nechápala som, prečo jej Adam nepovedal celú pravdu. Najmä, keď vedel, že sa od šoku na nič nepamätá! Napriek tomu bol pre mňa hrdina, človek s veľkým srdcom! (a tie listy )
Po udalostiach Anna veľmi ťažko pripustila k telu niekoho, čo je aj pochopiteľné. Začala sa cítiť lepšie, keď si uvedomila, že Adama miluje!

"Láska predsa lieči."

Dozvie sa Anna, kto je v skutočnosti Adam? Odpustí mu za to, že jej odmlčal pravdu? Budú potrestaní tí, ktorí jej tak ublížili? Potom všetkom čo sa im stalo môžeme čakať happy end?!

Záver je neskutočný! Ten super ťah od autorky na konci, keď som už nevedela od sĺz čítať, a nakoniec bolo všetko inak ako sa zdalo, bolo perfektne vymyslené! Veľká pochvala, ale zato som dostala mini infarkt!!!

Knihu samozrejme odporúčam! Treba sa pripraviť na to, že rozoberá veľmi silné témy ako znásilnenie, sebapoškodzovanie, násilie v rodine a smrť milovanej osoby.