Neuvěříte, co se stalo potom

recenze

Neuvěříte, co se stalo potom (2018) / MMacicekk
Neuvěříte, co se stalo potom
Neuvěříte, co se stalo potom je druhou knihou z volně navazující série inspirované seriálem Class podle námětu Patricka Nesse, oblíbeného autora, který píše převážně pro mládež. Jízda pokračuje a tentokrát se příběhu ujal James Goss.

Ač je tato kniha druhým dílem ze série, příběh bezprostředně na sebe nenavazuje, takže jej lze číst samostatně bez znalosti předchozího dílu. Toto hodnotím velmi kladně.

Na začátku celého příběhu stála webová stránka VadiNevadi.com, která nabírá mezi mladými lidmi na stále větší popularitě a ti plní jednu hloupější a nebezpečnější výzvu za druhou. Všichni si totiž myslí, že plněním úkolů bojují za Skandis a pomáhají charitě. Neuvědomují si, že ubližují především sobě a ostatním. Co nejprve působí jako čistá provokace, se mění ve rvačku a vrcholí tím, že začnou mizet lidé. Jeden za druhým. Až škola zeje prázdnotou. Zdá se, že jediný člověk, který si uvědomuje, že je "něco" špatně, je April, která začne pátrat, kdo za tím vším vlastně stojí.

Děj plyne svižně, kapitoly jsou velmi krátké a často se v něm střídají pohledy vypravěčů. Zpočátku může být čtenář mírně zmatený, neboť autor skáče mezi postavami a možná budete stejně jako já přemýšlet, kdo je vlastně ústřední postavou. Je to Ram, který má špatné svědomí z toho, že "navedl" spolužáka k nebezpečné výzvě, která se mu vymstila, nebo April, které dění na střední škole bude podezřelé a pustí se do pátrání na vlastní pěst? Nebude chybět ani cynická a sarkastická slečna Quillová, její chráněnec Charlie a jeho partner Mateusz, který je původem Polák. Málem bych opomněla na Tanyu, která má v příběhu také své místo.

Co se týče zápletky, ta nebyla nijak zvlášť originální, i když rozuzlení se autorovi povedlo a mě překvapilo. Když však tuto knihu srovnám s předchozím dílem, Jízda byla dle mého názoru povedenější a ve výsledku mě nadchla mnohem více.

Kniha je určena nejen fanouškům Doctora Who a seriálu Class, ale především milovníkům sci-fi příběhů a mimozemšťanů. Tento příběh plný dobrodružství si užijí především mladší čtenáři, neboť kniha spadá do žánru young adult a je pro tyto čtenáře primárně určená.

Pokud máte rádi dobrodružné příběhy a vesmírné boje napříč dimenzemi, nemůže vás tato kniha zklamat.

Komentáře (0)

kniha Neuvěříte, co se stalo potom recenze