Nešťastná

recenze

Ohrožená (2016) / M4RT122
Nešťastná
Další z řady očekávaných titulů Rachel Abott nesoucí název přídavného jména ženského rodu vás, kteří jste si oblíbili napínavé thrillery této autorky, opět nezklame. Dostáváme se do malé britské vesničky Little Melham, kde se v historii stalo pár podivných záhad a zločinů, a zdá se, že teď začíná vše nanovo. Pro mnoho osob osudnou se stane poslední noc školního roku. Několik obyvatel bylo někde, kde být oficiálně nemělo. Pár lidí někam jelo a nechce, aby se o tom vědělo. Někdo něco a někoho při něčem viděl. Čeká se, kdo začne mluvit první. Ale protože něco tají každý ze zúčastněných, důkazná fakta vyplouvají na povrch velmi pomalu. V lese u silnice totiž byla nalezena autem sražená dívka. Proč jí nikdo nehledá? Proč nemá boty a její nohy jsou v tak hrozném stavu?
Leo navštíví svou nevlastní sestru Ellie, aby se podívala, jak Ellie se svým manželem zrekonstruovali Willow Farm, domov, na který mají obě sestry traumatické vzpomínky. Ellie by teď měla být šťastná. Má milujícího manžela, krásné děti a peněz víc než dost. Ale šťastná není. Má plno podezření, čeká, že ji manžel každou chvilku opustí, má ctitele maniaka. Navíc někdo ví, o každém jejím kroku a tajně navštěvuje jejich dům. V práci se jako zdravotní sestra stará o sraženou Abbie. Trpí výčitkami svědomí, že za její zdravotní stav může částečně i ona.
Životní poradkyně Leo chce v Little Melhamu vyřešit svou minulost a postupně přichází i na to, kdo všechno ve vsi má mimomanželský poměr a jaké vztahy tu panují. Proč je její sestra tak nervózní a co vše skrývá?. A odhaluje nám odpověď na otázku, kdo je vlastně “ matka”? A kdo byla Jessica? Kdo stojí za jménem Chloe? Zároveň vyřeší spolu s Tomem záhadu kolem zmizení jejího a Ellinina společného otce. V závěru knihy se aktivně podílí spolu, nám známým, bývalým detektivem Tomem na dopadení vraha.
Vám, kteří milujete napínavé příběhy a rádi se bojíte, Ohroženou jen doporučuji. Záhady se rozplétají přiměřeným tempem a pachatel je také odhalen v pravou chvíli. Matkám bude běhat mráz po zádech v pasážích ohrožujících rodinné štěstí a bezpečí dětí. Autorka příběh vystavěla na velmi aktuálním tématu: ohrožení dětí na sociálních sítích.

Komentáře (0)

kniha Ohrožená recenze