Nesmrtelná krásná dívka s vražedným hlasem

recenze

Siréna (2017) 5 z 5 / simi28
Siréna

Jako fanynka Selekce jsem prostě neodolala a koupila jsem si i autorčinu prvotinu.
Ta nás tentokrát zavede do podmořského světa, kde vládne Oceán. Zachraňuje mladé dívky před utopením a ony mu na oplátku slouží dlouhých sto let jako sirény. Mají "pouze" dvě podmínky, které musí dodržovat:

1. Nesmí používat svůj hlas jinak než k vábení smrtelníků.
2. Musí patřit jenom Oceánu.
Nedodržení se trestá smrtí.

Naše hlavní hrdinka Kahlen už odsloužila osmdesát let a zbývá jí posledních dvacet. Přesto je ale nešťastná. Každý den jí tíží, kolik nevinných lidí už zavraždila pro Oceán.

Spolu s jejími sestrami ráda chodí chodit na souš.
Právě tam jednou potká Akinliho, kterému nevadí, že nemluví. Rád si s ní povídá, i když ví, že se odpovědi nikdy nedočká.
Samozřejmě se do sebe zamilují. Jak by s ním však mohla být, když se jí Oceán nikdy nevzdá?

Na této knize se mi zamlouval už jen samotný podmořský svět se sirénami. Autorka to má všechno perfektně promyšlené, dokonce z Oceánu udělala téměř živou bytost s city.

Kahlen je taková ta tichá, nevinná, milá a uzavřená hlavní hrdinka. Musím se ale přiznat, že preferuji spíše ty sebevědomější hrdinky.
To mně ale plně nahradil Akinli. Ten byl naopak milý, upovídaný a záhadný.
Oběma jsem moc fandila a vzájemný vztah jsem jim opravdu přála.

Tato kniha mě neskutečně bavila. Přesně jako Selekce je velice jednoduchá a čte se úplně sama. Nedáváte pozor a už jste na konci.
Na Siréně také oceňuji, že nemá takový ten klasický rozjezdový začátek, který nás dlouho uvádí do děje. Naopak, už zpočátku to bylo zajímavé.

Ke konci jsem byla k mému překvapení poměrně napjatá, jak to celé dopadne.

Závěrem Sirénu doporučuji nejen fanouškům Selekce, stojí to za to!

simi28
13.04.2017

Děkuji moc. Sirénu opravdu doporučuji, Selekce to není, ale i tak jsem jí moc užila:).

Fantasylover55
13.04.2017

Moc pěkná recenze. Na Sirénu se už moc těším:).