Neskutečný příběh ze skutečného světa

recenze

Motýlí kůže (2014) / Jitulisko
Neskutečný příběh ze skutečného světa
Příběh se odehrává v Moskvě. Je zde pohled několika lidí. Novinářky Xenie, která má BDSM choutky. Dívka, která je neskutečně zvláštní. Její příběh je svým způsobem okouzlující. Během čtení Vám vyskočí oči z důlku. Její přítomnost na oslavě Matčiných narozenin provází divoké sebeukájení s kolíčky na Bradavkách. Jinak je celkem cílevědomá a úspěšná. Její Kamarádka Olja jí oslovuje Ksjuša. Toto mi z počátku dělalo v příbězích zmatek. Avšak posléze jsem si i toto druhé jméno dokázala ke Xénii přiřadit zcela automaticky. Na některých jménech by si člověk vylámal jazyk….

Další velice zajímavou postavou je masový vrah. Z počátku se s ním seznamujeme. Podrobně a zcela bez cenzury nám popisuje své zvrhlé představy. Zároveň je zde vykreslena bezmoc a smutek nad skutečností, která je nutná pro jeho uspokojení v rovině sexuální. O tom, jak se od zvrhlých představ přesouvá k stále brutálnějším… A časem, ve třiceti letech, zjistí, že ani tyto ověřené představy již nestačí. Potřebuje víc. Padne zásadní rozhodnutí.

V knize se s postavami, ale i kapitolami, kterých je celkem dost, mění i styl psaní. Jsou tu rozhovory, jak jsme zvyklí, avšak i ve stylu myšlenek. Dlouhé věty střídají úsečné. V některých případech je i několikeré opakování jedné věty, informace. V situaci, kdy čtete článek a v něm Vám autor 10x vloží „Xenie čte“, jsem měla nejednou pocit vyskočit a říct už dost, vím to! Celkově je kniha celkem napínavá. Příběhy aktérů Vás nutí chtít vědět víc.

Zaujaly mi pasáže, kdy mě kniha vyzývá, abych si představila, koukla, dělala. Jakoby k Vám „promlouvala“ a diktovala, co si máte myslet. Hlavně Kapitoly z pohledu Xenie. Jako taková je psána absolutně bez skrupulí, cenzury. Tvrdě a nevybíravě řeší každý jeden aspekt sexu, dopodrobna.

Celkově Vám přibližuje Moskvu v dnešní době. Jak lidé žijí, touží a mají své sny. Jak se vzdávají něčeho, pro docílení jiného. Kniha rozhodně není určená upjatým a citlivým lidem. Avšak pro ty co se nebojí něčeho nového, šokujícího a neslýchaného, je jak dělaná.

Takže připravte si žaludky a pokud se na to cítíte, nechte se uchvátit tímto neskutečným světem, který je vlastně celkem skutečný….


Odkaz na koipi e-knihy - http://www.palmknihy.cz/motyli-kuze-1**l


Jitulisko.cz

Komentáře (0)

kniha Motýlí kůže recenze