Nesbo bez Holea?Jde to vůbec?????

recenze

Krev na sněhu (2015) 4 z 5 / vorenus
Krev na sněhu

Olav má dlouhé vlasy, dlouhé vousy a moc věcí na světě neovládá, ale jedna věc mu jde na výbornou a to zabít kdekoliv a kohokoliv. S tím nemá sebemenší problém. Starosti mu nastanou, až s příští zakázkou a tou má být žena jeho šéfa. Asi tak vypadá stručná zápletka nového románu Jo Nesba. Bude zde tak, jak už název napovídá hodně sněhu a nebude samozřejmě chybět i nějaká ta krev.

Pokud nepočítáme dětské knížky, tak je to druhý počin bez hlavní postavy všech autorových předchozích knih. A pak je tu ještě druhá novinka, protože takhle krátký román ještě J.N. doposud nevydal.

Takže jsem si hned od začátku kladl otázku, jestli se Nesbomu podaří dostat na 150.stran to, na co jsme byli doposud zvyklí v jeho předchozích knihách? A upřímně jsem byl od prvních stran dost skeptický. Ovšem to by nebyl Nesbo, aby mi s každou přečtenou stranou nedával najevo, jak moc se mýlím a jak moc je mistr svého oboru. A i do tak krátkého příběhu si vsunul tak originální vraždu, že mě tím zase posadil na hýžďové svaly a čelist mi spadla o několik pater dolů. Už jenom kvůli téhle pasáži stojí za to číst a to, co provedl na konci, tak to už je opravdu hotová symfonie. Tohle umí jen pár vyvolených.

Jen je obrovská škoda, že nás Jo tentokrát nakrmil jen tak tenoučkou knížečkou, ale já osobně to beru jako takový malý předkrm a nebo spíše digestiv po tolika případech s Harrym. To ať si každý zvolí sám.

Jdu netrpělivě vyhlížet více krve.