Nenávist, láska, pomsta, zklamání a bolest...

recenze

Rockové tango (2017) 5 z 5 / veronika0382
Rockové tango

„A teď nevím,
proč se nerozloučila.
Mám takový pocit, že jsem to četl v jejích očích.
A teď se zdá, že jsem konečně pokořil svoji pýchu.“

No tak to byla zase pecka. Musím říct, že Monika Wurm nikdy nezklame a její knihy se pro mě už dávno staly sázkou na jistotu!

Sunshine Lawsonová miluje tanec a hudbu. Její oblíbenou skupinou jsou Inflamed angels. Zbožňuje hlavně zpěváka Damiena. Jednoho dne vyhraje lístky na jejich koncert i s osobním setkáním se všemi členy kapely. Nemůže tomu uvěřit. Její sen se plní. Ale nakonec se ze setkání vyklube nejhorší noční můra. Začne Damiena nenávidět a snaží se zapomenout. Po nějaké době dostane Sunshine nabídku na velice dobře placenou práci ošetřovatelky u jednoho bohatého, slepého muže. Když v něm Sunshine pozná Damiena, chce se okamžitě sbalit a jít si svou cestou. Její finanční situace jí donutí zůstat. Tenhle bezcharakterní ničema dává dívce opravdu v práci co proto. Je nevrlý a špatný z nehody, která ho připravila o zrak. Ale Sunshine mu nemíní dát absolutně nic zadarmo. Nenechá si nic líbit. Co se stane dále? Jak to dopadne s Damienem a jeho zdravím? Jaký vztah bude mezi Sunshine a jejím zaměstnavatelem – rockerem? Najdou k sobě vůbec nějakou cestu?

I když byl slepý, stále to byl muž, nadržený muž. Damien se zmocnil mých prstů, které si toužebně přitáhl ke svému klínu. „Tak moc po tobě toužím, cítíš to? Já chci jen tebe Lawsonová! Žádnou šlapku, ale tebe,“ zafuněl zuřivě. Ruce se mi na několik vteřin podařilo dostat z jeho kontroly. Hned jsem se chopila šance a začala jsem se mu vzpírat.
„Pusť mě, ty nadržený bastarde!“ Damien zpozorněl. Dotkl se mojí tváře, prsty hledal moje rty. (…) Bez varování jsem mu strhla ochranné brýle. Dnes bylo v místnosti trochu víc světla než obyčejně. Právě v těch paprscích jsem našla nejúčinnější zbraň a záchranu.
Jen co brýle přistály na zemi, Damien se přikrčil, chránil si zrak rukou a povolil jinak pevné sevření. Byl jako upír citlivě reagující na denní světlo.

Někde v recenzích na tuto knihu jsem četla, že se jedná o takovou pohádku. Podle mě je to příběh o tom, že na každého jednou dojde. Na každého někde čeká láska a zamiluje se. I ten největší „sviňák“ pod sluncem pozná, jaké to je, mít někoho rád nebo mít zlomené srdce. Typ příběhu bych možná trošičku přirovnala ke knize od Jojo Moyes – Než jsem tě poznala, kterou určitě všichni známe. Pokud se vám líbila, pak si musíte přečíst i Rockové tango! Zpočátku jsem se trošku zalekla, jaká je to „tlustá bichle“, ale čtení tak neuvěřitelně utíkalo, navíc děj byl neustále napínavý, že se od něj nedalo odtrhnout. Knihu jsem přečetla za tři dny, protože jsem, ostatně jako u všech Moničiných knih, četla dlouho do noci. Monika mě nikdy nezklame, píše velice čtivě, poutavě a já bych dala za všechny její knihy ruku do ohně! Opravdu! To si prostě musíte přečíst!

Román je plný nenávisti, lásky, pomsty, zklamání a bolesti. Je to příběh o životních zkouškách, změnách, o sebeuvědomění sebe sama a o přehodnocení vlastních priorit. Rockové tango má navíc absolutně nečekaný, šokující závěr, který vám vezme dech.

Už se moc těším na další Moničinu knihu Hvězda nad arabským peklem. Sice vyšla zatím jen ve slovenštině, ale určitě se brzy dočkáme i českého překladu.

Začátkem nového roku se u nás na blogu můžete těšit také na rozhovor s autorkou knihy, spisovatelkou Monikou Wurm, kterou už řadím mezi své přátele a jsem za to moc vděčná. Budeme si povídat nejen o Rockovém tangu, ale i o jejích dalších skvělých knihách jako je například série Nesmíš mě milovat, na kterou najdete recenzi zde. Třeba nám Monika vyzradí i něco ze svého soukromí… Těšte se.

Moc děkuji nakladatelství BRÁNA za recenzní výtisk.