Někdy je lepší nevědět...

recenze

Manželovo tajemství (2014) 5 z 5 / klarinka9974
Manželovo tajemství

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.

Kniha mě zaujala hned od začátku, je to klidné a zajímavé čtení. Sice jsem byla ze začátku zmatená o kom ted čtu příběh, ale kniha se mi líbila. Propojené životy běžných žen, které to nemají jednoduché se svými manželi. Jeden ukrývá velké tajemství, druhý se zamiloval do manželčiný sestřenice a Rachel, těžko se vypořádá se ztrátou své dcery, kterou někdo uškrtil. Do 100 stánky je nám odhalené jisté tajemství, a my pak už jen čteme to, jak se s tím Cecilie vyrovnává. Tess mi přišla jako jediná, která svůj problém neměla tak velký jako další dvě ženy. Řešila co bude dělat, zda-li se s manželem rozvdeme a jak to ponese jejich syn. Za to Rachel plně chápeme, její pocity, její vztek na vraha ale i její beznaděj. Přijít o dítě je rozhodně těžká věc a Rachel se s tím vypořádala sama. I po 28 letech chce přijít na to kdo byl vrah a chce aby byl ve vezení a tak obvinuje někoho kdo to neudělal. Konec knihy se zvrtne, všechny tři ženy se musejí rozhodovat co dál. Stane se ale nehoda, která dopadne pro většinu lidí dobře.

Kniha je propojená s příběhy žen, které se setkají na stejném místě. Některé věci jsou běžné, jiné zase ne. Kniha se mi líbila a přečtu si i ostatní knihy od autorky. Libí se mi jak píše, jak propojuje napětí, lásku, smutek a zradu. Líbili se mi povahy jistých osob a obal knížky je natolik kouzelný, že si knihu prostě musíme přečíst. Její obálky knih, mají něco do sebe.