Někdy člověk prostě musí projít dveřmi...

recenze

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2012) / Sabcens
Někdy člověk prostě musí projít dveřmi...
Po té co můj oblíbený vlogger pěl ódy na tuto knihu, jsem se rozhodla, že jsi ji také přečtu. Od začátku jsem měla velká očekávání, i když v podstatě jsem ani pořádně nevěděla, co od knihy mám čekat.

Kniha se točí kolem šestnáctiletého Jacoba, který žije se svými rodiči v Americe. Už od dětství tráví čas se svým dědečkem, který mu povídá o sirotčinci, a o podivných dětech, které něm bydlí. Dokonce má i důkazy v podobě fotek. Dlouhá léta mu Jacob věří, ale postupem času se víra vytrácí. Jednoho dne, však dědeček Portman za záhadných okolností zemře v lese před zraky svého vnuka. Ještě než děda naposledy vydechne, zdělí Jacobovi, pro něj nejasné informace. Jacob by přísahal na smrt, že dědu zabila příšera, ale samozřejmě mu nikdo nevěřil.
V den jeho narozenin, však dostane Jacob knihu, ve které najde dopis od jisté slečny Peregrinové, a najednou mu vše začne dávat smysl. Vydává se tedy se svým otcem na ostrov Cairnholm a zjistí, že jeho život není tak obyčejný, jak si myslel.

Jak jsem psala v úvodu, po knize jsem šáhla po doporučení. Celkově mám z knihy takové smíšené pocity, vlastně ani nevím, jestli se mi líbila nebo ne. Sirotčinec má určitě zajímavý a neokoukaný námět, ale nijak zvlášť mě neoslovil. Postavy bych ale hodnotila velmi kladně. Což se mi moc často nestává, většinou se objeví alespoň jedna postava, která mě irituje a kterou nemohu vystát. V knize byli určité pasáže, které mě rozesmály a dokonce i trochu vyděsily, ale jinak mi kniha moc k srdci nepřirostla.
Velmi kladně hodnotím také fotky a obrázky, které celou knihu provázejí. Když jsem si nakonec přečetla, že jsou z archivů sběratelů, tak se mi líbili ještě víc.

Závěrem bych chtěla dodat, že si ze zvědavosti přečtu i Podivné město, protože mě zajímá, jak se budou osudy Jacoba a ostatních vyvíjet dál.

Nestyďte se do komentáře napsat, jak se kniha líbila vám, ráda si přečtu i vaše názory :)

Komentáře (0)

kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti recenze