Někdy ani peníze nedonutí horu, aby se nepohnula...

recenze

Pachatelé dobra (2018) 4 z 5 / knihamouder
Pachatelé dobra

Kriminalisté jsou přivolaní k nečekanému lesnímu objevu. V mělkém hrobě leží tělo mladé ženy. Mrtvola u sebe nemá nic, co by vedlo k identifikaci, dokonce jí chybí i oblečení. Případu se ujímá kapitán Jakub Cetl. Kam ho zavede pátrání a jaká nepříjemná překvapení na něho čekají?

Autorka zasadila příběh do okruhu slavných a bohatých lidí. V detektivce poukazuje na to, že těmto lidem mnohdy projde jakákoli trestná činnost. Stačí zatahat za správné nitky a umlčet nespokojené tučnou obálkou.
Příběh doplňují krásné dívky, které by se chtěly dobře vdát…

Detektivka je mimořádná popisem tragédie jedné na první pohled obyčejné rodiny. Výjimečný je i vztah sester – dvojčat. Jedna pro druhou by udělala cokoliv.

Čtenář může sledovat vyšetřování vraždy, zaplete se s kapitánem do starého případu a pohltí ho citové rozpoložení rodiny mrtvé dívky.

Kapitán Cetl má starosti i v soukromém životě. Zdá se, že mu ženy moc nerozumí. Během vyšetřování narazí na svou dávnou známost Miru. Ta mu pomůže zorientovat se ve světě bohatých. A možná, že se ti dva zase sblíží...

Kniha patří do edice Původní česká detektivka. Věra Fojtová vás vezme do světa peněz, modelingu i fotbalu. Mě nejvíce zaujal příběh samotné rodiny. Autorka skvěle zachytila silné pouto sester, bolest a utrpení, které jedna ze sester prožívala, ale také matčinu bezmoc a otcovu neuváženou zradu.

Kniha se mi četla dobře. Vraha jsem odhalila velmi brzy, ale i tak měl příběh stále co nabídnout - obsahoval řadu scén, které vyvolávaly napětí.
Vypravěčský um v tomto díle mě zaujal a nejspíš se poohlédnu po další autorčině tvorbě.

Knihu doporučuji milovníkům českých detektivek.

Komentáře (0)