Nejtemnější kouty lidské duše

recenze

Temné kouty (2014) / nadiya_sas
Nejtemnější kouty lidské duše
Dočteno. Zavřela jsem knihu a chvíli si užívala toho krásného rozporuplného pocitu - na jednu stranu mě mrzelo, že tento příběh je u konce, na druhou stranu jsem vítězoslavně koukala na další knihu, kterou si můžu zařadit do seznamu Prečteno :)

Zvedla jsem se z gauče. Najednou jsem měla pocit, že malá, psychicky nevyrovnaná Libby mi stojí za zády a skoro bych přisahala, že slyším její trhavý dech. Radši jsem si nechala rozsvíceno a snažila se usnout.

Bylo jí 7 let. Scénař té hrůstrašné noci si přehráva pořád a pořád dokola. Vzpomíná si, jak se schovávala venku, ale už si nepamatuje, jak se tam dostala. Byla jí zima, necítila prsty u nohou, a už ani nevěděla, zda je tam před tím měla. Potřebovala maminku. Ta ale ležela mrtvá v obývaku, a s ní i dvě její sestřičky.

Říkají, že to udělal Ben. Její Ben, její milovaný, trošku uzavřený, bratr. Nevěřila tomu.

Ale po 30 letech tomu věřit začala. Neměla už peníze. Fondy byly dávno vyčerpané. Potřebovala s tím něco udělat. A nic lepšího jí nenapadlo - pustila se do rozmotání klubička. Klubička jménem vyvraždění její rodiny. Za peníze...ať to zní sebevíc nelidsky. Aby byla stoprocentně jístá, že Ben to opravdu udělal...anebo ne?

Komentáře (0)

kniha Temné kouty recenze