Nejšťastnější dívka (zlatokopka) na světě

recenze

Nejšťastnější dívka na světě (2016) 2 z 5 / Aires
Nejšťastnější dívka na světě

Ani FaNelliová má vše o čem snila. Bydlení na té nejlepší adrese, skvostný zásnubní prstýnek a bohatého ženicha, který ji zajistí budoucnost podle jejích představ. K tomu, aby se navždy odpoutala od svého života maloměstské holky už chybí jen jedno - svatba. Ale minulost, kterou by Ani nejraději vyhnala z hlavy, na ni neodbytně dotírá.

I když Ani působí sebejistě, uvnitř si nese své tajemství o skandální události, která se stala před lety. Ani totiž v pubertě zažila větší hrůzy, než většina lidí za celý život. Tyto noční můry ji do teď pronásledují. Co by se stalo, kdyby vyšla s pravdou ven? Znamenalo by to konec všeho nebo by to pro ni bylo vysvobozením?

,,Vždyť tam nic neměla.“
Pomalu a s rozmyslem jsem se naklonila nad stůl a usrkla víno, opatrně, abych si nepocintala džíny. Nikdy si nezačínejte s bohatou bílou mrchou v bílých džínách. Ne, neměla. ,,Ale nemá mě srát.“
Luke užasle potřásl hlavou. ,,Ty jsi ale zlomyslná, víš to?“

Nejšťastnější dívku na světě lze popsat jako něco mezi příběhem zlatokopky a thrillerem. Její obálka se hemží množstvím superlativů jako temná, fascinující, šokující. Nejštastnější dívka na světě je však příběhem ve stylu Sex ve městě nebo Ďábel nosí Pradu, přičemž ďábel je v tomto případě Ani.

Hlavní hrdinkou je TifAni, která je tak trochu zlatokopka. Je pomstychtivá, arogantní a celkově moc dobrých vlastností nepobrala. Ukáže čtenáři jiný pohled na svět, což pro někoho může být zajímavé, pro jiného nesmírně otravné. Přiznejme si, že sympatií k této typické potvoře mnoho nenajdete. Snad jen později ji budete litovat, kvůli tomu, co se jí stalo.

Příběh je vyprávěn střídavě v současnosti a v minulosti, kdy Ani postupně odkrývá své temné tajemství. Něco z jejího vyprávění vás skutečně šokuje a připoutá ke čtení, ale časem zjistíte, že za většinu svých problémů si může Ani sama. Kniha vám ukáže, jak umí být děti kruté, přičemž vše je inspirováno skutečnou zkušeností autorky. Děj se vyvíjí pomalu, ale na konci přituhuje a občas vám přeběhne mráz po zádech. Ani navíc občas jako správná šelma vystrčí drápky a tak se při čtení místy pobavíte a užijete si sarkastický humor.

Knize nelze upřít, že má zajímavé téma a hlubší podtext. Kamenem úrazu je však hlavní hrdinka a sympatie k ní. Autorka předvedla snahu popsat ji jako silnou ženu, která se snaží vyrovnat se svou minulostí. Bohužel se to nepovedlo a místo toho Ani působí jako manipulativní a ukňouraná. Kniha si však zaslouží body k dobru za propracované charaktery. Některé scény jsou popsané opravdu čtivě, proto je velká škoda, že se autorka více zaměřila na život v luxusu, než na temnější kriminální linku.

Pokud se pustíte do čtení této knihy, přistupujte k ní bez očekávání a předsudků. Čeká vás originální psychologický thriller s neobvyklou hrdinku, která si vás svým vyprávěním buď naprosto získá nebo odradí.