Něco pro milovníky psů!

recenze

Kreativní kreslení pro pejskomily (2016) 5 z 5 / rencovav
Kreativní kreslení pro pejskomily

Považuji se za kreativního člověka, kterému však do vínku nebyla dána schopnost výtvarně se projevovat, aby to nějak vypadalo a aby to někdo pochopil. Možná proto jsem ocenila Destrukční deník, který nabízel především možnost, jak převést nápady na papír, následně během omalovánkového boomu mandaly, které ve mně doopravdy vyvolávají onen antistresový účinek, který hlásají a díky němuž lidé vybarvují. Teď se mi do rukou dostala další lahůdka - Kreativní kreslení pro pejskomily. A řeknu vám, především vám pejskomilům - tahle kreativní knížka fakt stojí za to!

Ona to totiž není jen kreativní knížka. Můžete z toho udělat tak trochu deník pro svého psího miláčka, dozvíte se něco málo o psech jako takových, o jejich anatomii a především se je naučíte kreslit! Dobře, jsou to všechno zjednodušené kresbičky, ale i ty vypadají nesmírně dobře a bývá těžké se s nimi popasovat. Jedním z dvaceti znaků, že jste dozajista pejskomil (to totiž kniha obsahuje hned na samém začátku a je fakt legrace uvědomovat si, že jste možná do psů zblázněni až nezdravě a že na tom pravděpodobně nejste sami!), je i to, že se podepisujete na pohlednice spolu se jménem svého psa. Nevím jak vy, ale já svého psa nikdy nepodepsala jako Bertík, vždy jsem se snažila ho nakreslit. Jenomže je to maltézský psík, takovej bílej chlupatej jorkšírák a to není kresba jen tak, že jo. Díky téhle knížce si myslím, že brzy, až zas budu cestovat a posílat pozdravy domů nebo přátelům, už budu schopná nakreslit svého psího miláčka přesvědčivěji a realističtěji. (A samozřejmě také roztomileji, už při pohledu na obálku, což je jediný vhled do knihy, který vám můžu poskytnout, se zajíkám psím dojetím.)

Kniha vás toho naučí spoustu - kreslit psí obličeje, pózy, rasy... a především se při tom nebudete nikdy nudit. Za sebe ji tedy vřele doporučuji, jistě vás bude bavit možná o trochu víc než omalovánky, zvlášť pokud jste opravdoví milovník psů! (Respektive koček, kreativní knížka vyšla také pro kočkomily)

rencovav
09.03.2016