Nebezpeční podivíni

recenze

Hedvábník (2015) 4 z 5 / katy238
Hedvábník

Po objasnění případu nešťastné Luly Landryové získá Cormoran Strike publicitu, mnoho nových klientů a jeho jméno vejde známost i pod jiným významem, než ten syn toho rockera.

Vše samozřejmě kvituje s povděkem, jednoho dne však naproti němu v kanceláři usedne roztěkaná starší žena se skromným požadavkem.

Potřebuje najít manžela.

Strike z náhlého pohnutí případ přijme jako oddychovou záležitost, sám nemá nejmenší tušení, do jakých rozměrů se na první pohled jednoduchý případ rozroste.

Svět tvůrců chytlavých příběhů nemá rád dobré konce, tak jako jejich čtenáři.

Další případ Cormorana Strika a jeho detektivní kanceláře je opět příjemným odpočinkovým čtením. Příběh ubíhá příjemně jako čas strávený v hospůdce s pintou dobrého piva a ani o úsměvné chvíle není nouze.

Vzájemné popichování Strika a Robin dodávají příběhu lidský rozměr a ani vedlejší linie marnivé Charlotte není nezajímavá.

Ke knize se ráda vracím, a i přes některá kostrbatá vyústění situací zůstává série se Strikem mým jasným favoritem.

Zákulisí spisovatelské branže, kde jako všude jsou celebrity i ztroskotanci, dokáže šokovat i rozesmát a mnohokrát se mi do mysli vkradla myšlenka, zda autorka nečerpá ze svých vlastních zkušeností.

J. K. Rowling je mistryní nečekaných konců a zajímavých odhalení, pevně věřím, že takto bude pokračovat i v dalším případu vysloužilého vojáka.

katy238
12.06.2016

Prázdná místa jsem dokázala přelouskat tak sotva do sté stránky. Na tento typ společenských románů z maloměsta nejsem asi vyzrálá, ale další knížky autorky mám moc ráda. Ve službách zla už mám na nočním stolku, jen čekám na vhodnou příležitost k počátku dalšího velkého dobrodružství.

sadlo
12.06.2016

Všechny tři díly jsem přečetla a líbí se mi. Kniha Prázdná místa, mne nezaujala a nedočetla jsem ji. Ale tyto tři detektivky jsou skvěle napsané a nezklamou čtenáře .