Nebezpečí a nehody všude kolem nás.

recenze

Smolná sezóna (2016) 4 z 5 / klarinka9974
Smolná sezóna

Pohřbený strach. Zakázaná láska. Z každého tajemství se může vyklubat nebezpečí a za kdejakým rohem číhá smůla. Smolná sezóna. Tohle je, co o ní víme: Přichází každý rok ve stejnou dobu. Mojí rodině se stávají zlé věci. Děje se to jen nám. Nevíme proč.

Smolná sezóna je součástí Cařina života tak dlouho, jak si jen pamatuje. Vždycky koncem října. Už spousta jejích příbuzných v tuhle dobu přišla o život. Cařina rodina je nevysvětlitelně náchylná k nejrůznějším nehodám. Proto schovávají nože, ostré hrany stolů omotávají vatou a vypínají elektrické spotřebiče – ale nehody je pronásledují na každém kroku a ze smolné sezóny se pomalu stává obsese a jejich největší strach.

Ale proč jsou takhle prokletí? Mohou se z toho začarovaného kruhu vymanit? Opojný, zničující a intenzivní příběh s opravdu šokujícím závěrem.

Cooboo je skvělé nakladatelství a tak jsem se s chutí pustila do další knihy. Už jen podle obálky po knize rozhodně sáhnete a rychle se do ní začtete. Upoutávka je taky velmi nápaditá a zajímavá a tak prostě od příběhu člověk očekává víc, než by měl.

Obálka je opravdu zajímavá, i když se ke knize vůbec nehodí a vlastně z ní nic nevypovídá. Až na ten červený knoflík. Možná, že kdyby dívka na obálce měla křídla, pochopila bych to.

Do knihy se snadno začtete, až moc rychle. Občas mě naskákala husí kůže a byla jsem z knihy opravdu nadšená. Bála jsem a byla jsem zvědavá kdo je a co je to tajemství v knize. Zdali se odhalí. Sice jsme to od začátku tak trochu tušila ale nevěděla jsem celý konec.

Bylo jasné, že to co se jim děje, není jen tak pro nic za nic. Ale kdo je ta dívka? A kde je??

Tajemství.....

Občas jsem ani nechápala útržky děje. Nevěděla jsem jestli se to Caře zdá a nebo to opravdu prožívá, nebylo to nijak srozumitelně popsané.

Kniha je velmi čtivá, má zajímavý, tajemný děj u kterého budete nadšený. Ke konci už budete přemýšlet nad záhadou a co, že se tam vlastně přihodí.

Konec je maličko zmatený a tak trochu zklamání. Opravdu jsem očekávala příliš a dostala jsme málo.

Někdo si na tuto knihu udělá jiný názor, někdo ji bude milovat jiný ji budou soudit. Každý máme svoje názory a proto jestli se chystáte na smolnou sezonu, tak si ji určitě přečtěte.

Já bych rozhodně smolnou sezonou projít nechtěla.....au....
Ani jim to nezávidím, museli to mít velmi těžké.

Každý máme smolné dny, ale aspoň nejsou tak silné a nebezpečné!

Postavy byly velmi příjemné, sympatické a všichni tak nějak mi byli blízcí. A Caro, dívka, které se to všechno děje nejvíce je pro mě opravdu hrdinka, kterou neskolí nic!

Nehody se stávají. Drtí nám kosti, trhají nám kůži, lámou nám srdce. Hoříme, topíme se, přežíváme.

Oddechové čtení, trošku se zmateným koncem. Za mě čtyři hvězdičky, protože jsem byla ze začátku nadšená a opravdu jsem se tak moc ponořila do děje, že jsem vnímala každé slovo. Ale o hvězdičku méně za ten zmatený, zvláštní závěr, který mohl být více vytuněný!