Ne nadarmo je na knížce napsáno: "Povídky, které vás udělají šťastnou"

recenze

Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou (2013) 4 z 5 / Stanka
Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou

Knížkou "Obchod se štěstím" vás provede Elfka, pohádková bytost - trochu víla, trochu mimozemšťanka, za jejíž přezdívkou se neskrývá nikdo jiný než sama autorka knížky Irina Semina.
Elfčiny pohádky se v Rusku těší velké popularitě jak u dětí, tak i dospělých.

V úvodu knížky nechybí ani řádná Pozvánka na štěstí, už díky které musíte tento zvláštní obchůdek navštívit!
Knížka obsahuje celkem 17 příběhů, které podle mého napsal sám život. Některé jsou pohádkové, některé prakticky reálné. Po přečtení jednotlivých pohádek si uvědomíte, jak jsou skutečné a pravdivé. Většina z nás nehledá štěstí v tom, že se ráno probudíme, že máme dvě zdravé nohy, slepice nám snesly vajíčka nebo že skončila zima.
Ale právě díky Elfčiným pohádkám si uvědomíte, že to, co je zdánlivě všední je vlastně šťastné a neobyčejné!

Myslíte si, že peníze hýbou světem? Přečtěte si pohádku Stříbrný déšť a zjistíte, že "Oslíčku, otřes se" vám přinese pouze zdánlivé prchavé štěstí, za kterým se ukrývá smutek. Toužíte potkat opravdovou lásku. Začtěte se do pohádky Planeta lásky. Máte až panickou hrůzu z myší, ze tmy nebo dokonce ze stáří, tak pro vás je jako dělaná pohádka Amnestie, která vás od takových neduhů zaručeně osvobodí. Milovali jste jako malí pohádku o Popelce? Pokud ano, v příběhu Láska života jedna taková dívka taky vystupuje, která si na rozdíl od té klasické Popelky naříkala na fádní život, a ejhle, stačilo málo... a prince se taky dočkala!
Zkrátka a jednoduše! Všechny pohádky jsou napsané velmi barvitě a hlavně mají srdce! Na konci každého příběhu je jakési shrnutí toho, co byste si z příběhu měli "odnést".
Nepochybuji o tom, že se knížka stane i u nás velmi oblíbenou!