(Ne)Bezpečný přístav

recenze

Bezpečný přístav (2012) / Vendy 96
Bezpečný přístav

Když se plachá Katie objeví v malém městečku v Southportu v Severní Karolíně, zdá se, že to nejhorší v životě ji už potkalo. Nyní poznává nové přátele - kamarádku Jo ze sousední chatky a sympatického, ovdovělého Alexe s jeho dětmi Kristen a Joshem. Najde si i nové zaměstnání v místní restauraci. Na malou chvíli by se mohlo zdát, že toto je to bezpečné místo, které hledala - mohla by mít i rodinu a Katie by tomu ráda věřila, ale nebezpečná minulost je jí neustále v patách. Proto se musí rozhodnout, zda zvolit útěk, nebo se usadit na tomto místě.

Knihu jsem četla s tím, že jsem nejdříve viděla stejnojmenný film, který se mi moc líbil a také s tím, že mám ráda knihy od Nicholase Sparkse, takže jsem věděla, co od knihy čekat, ale přesto jsem se na ni moc těšila - napsal ji přece uznávaný Nicholas Sparks.

Mohu napsat, že je to klasická "Sparksovka" - pro ty, kdo ho neznají (ale měli by to co nejdříve napravit) - Nicholas Sparks, to je především Severní Karolína, romantika a nějaké tajemství.

Knihu jsem přečetla asi za dva dny, četla se moc dobře, vtáhla mě do děje tak, že jsem si připadala, že nesedím doma, ale že jsem v Southportu a u moře společně s postavami, kde je krásně a svítí sluníčko, což pro mě bylo hezké zpestření vzhledem k zimě tady u nás.

Ze začátku nevíme, jaké tajemství skrývá minulost Katiina života, ale to se v průběhu příběhu dozvídáme. Asi posledních sto stran je hodně napínavých a od posledních třiceti jsem se nemohla odtrhnout, přestože jsem věděla, jak příběh končí.

Nevím, co bych vytkla - možná, ale to není výtka - jen upozornění, že knihy od Nicholase Sparkse jsou pro ženy, takže nevím, zda by se kniha líbila mužům. Přeci jen je tam ta romantika...

Žádné nedostatky jsem nenašla, i když jsem hledala, proto dávám plný počet hvězdiček. Doporučuji všem, především ženám a dívkám.