Navždy s láskou, Lara Jean

recenze

Navždy s láskou, Lara Jean (2017) 5 z 5 / Ivett7
Navždy s láskou, Lara Jean

Lara Jean je právě tak šťastná, jak by jen mohla být - už dlouho je s Peterem, do kterého je bezhlavě zamilovaná, stejně jako on do ní, je obklopena spoustou skvělých přátel, její táta konečně našel ženu, se kterou by mohl být zase šťastný, Margot si ve Skotsku také našla přítele, Kitty je... prostě stále skvělá sestra Kitty a Lara Jean zažívá prostě ten nejlepší maturitní ročník. Nastává však menší zádrhel - ona i Peter si budou muset zvolit vysokou školu a možná tak budou nuceni strávit od sebe víc času, než by jim bylo milé. Dokáže jejich láska překonat i tohle nebo by bylo lepší rozejít se před nástupem na vysokou jako to udělala Margot s Joshem?

Ani nedokážu slovy popsat, jakou radost jsem měla, když jsem zjistila, že se s Larou Jean ještě nemusím loučit, ale budu moct sledovat její cestu v další knize. To jsem před sebou ale měla ještě dlouhé čekání. Nicméně musím s radostí oznámit, že se to rozhodně vyplatilo, protože i třetí díl této série mě prostě uchvátil. Vím, že tohle už je definitivní zakončení (i když..nikdy neříkej nikdy) a nemůžu být spokojenější.

Kniha začíná, když je Lara Jean zhruba v polovině čtvrtého ročníku, takže od druhého dílu jsme se časově trochu posunuli. A ze všeho, co se v jejím životě v tu chvíli děje mám neskutečnou radost. Samozřejmě jsem ráda za to, jak moc jsou do sebe Lara Jean s Peterem zamilovaní, ale to je myslím jasné. Strašně se mi líbí, že i Lařin táta s Trinou mají šťastný vztah, který se v knize jen ještě víc rozvíjí a je to prostě skvělý. V knize se samozřejmě dočkáme i Margot, u které jsem sice ráda, že si našla přítele, ale jen se mi potvrzuje, že ji prostě nikdy nebudu mít moc ráda. Asi je to tím, že jsem ji poznala až po jejím odchodu z domova a přestože Lara Jean vypráví o tom, jak skvělá vždycky byla, já to nedokážu tolik vidět. No a pak je tu především Kitty, která prostě této sérii dodává něco navíc a je opravdu naprosto dokonalá.

Je vidět, že se Lara Jean za tu dobu, co je s Peterem trochu změnila. Stále je to ta skvělá Lara Jean s bláznivými nápady, vášní pro pečení a stále miluje chvíle, kdy může jen tak být doma. Ale už má kolem sebe více kamarádů, které získala, buďme upřímní, především díky Peterovi, chodí více do společnosti a snad je i trochu dospělejší. Líbí se mi její vybírání vysoké a ačkoliv mě některé chvíle doslova zabíjely, jsem ráda, jakým způsobem se nakonec rozhodla. Tím rozhodnutím ji mám snad ještě radši.

Jak už jsem psala, za tento třetí díl jsem opravdu vděčná, protože v něm už konečně vidím opravdový konec. Každou scénu jsem si užívala, párkrát jsem byla i opravdu zaskočená, několikrát jsem se trochu dojímala a mnohokrát jsem se musela smát. Navždy s láskou Lara Jean je mnohem víc, než jsem čekala a jsem ráda, že mi bylo umožněno ještě dalších 296 stran s postavami, které budu navždy milovat. A mimochodem, miluju ty narážky na Harryho Pottera, které jsou v průběhu celé série.