Návštěvníci z budoucnosti

recenze

Eden (2015) / Safienka
Návštěvníci z budoucnosti
Čtivý příběh, který neurazí. Kniha patřící do kategorie Young Adult zamotává čtenáře do životů mladých středoškoláků, kteří žijí ve smyšleném městečku Perran. Jejich život je hodně podobný životu autorky – tzn. život na pláži, flákání, párty, chození do nedaleké pasáže. Nikomu nic neschází. V jejich životě má dojít ke zlomu zvanému maturita a s ní i spojené veškeré radovánky. To však autorka až tak neřeší, spíš se zabývá vztahy mezi kamarády.

Eden, stejně nazvaná kniha i hlavní hrdinka, žije jen se svou tetou Mirandou. Její život není ničím výstřední. Sebevědomím moc neoplývá, je vegetariánkou a nejvíc ji baví přespolní běh a tajemno. Stýká se pořád se stejnými lidmi, má nejlepšího kamaráda Connora a vlastně tak nějak proplouvá svým všedním životem.

Změna nastává v období, kdy se ve škole objeví nový spolužák – pohledný a tajemný Ryan. Chlapec, který se chová víc než pochybně. Sbližuje se se s Eden, která se do něho začne postupně zamilovávat. Pro čtenáře není překvapením, že si tito dva rozumí víc a víc. Možná by to mělo jiný směr, kdyby Eden nenašla u Ryana knihu z budoucnosti. Knihu, vlastně spíš životopis, jejího nejlepšího přítele. Nic by na tom nebylo divného, kdyby jí nepsal jako stařík. Vše se najednou vysvětluje a Eden nemůže couvnout. Život se začne točit kolem jediného úkolu. Vše ostatní jde stranou. Lidé, které znala a myslela si, že zná dokonale, se chovají jinak a vidí je najednou v jiném světle.

Přestože jsou mezi řádky pochybnosti, tak se dočkáme kruté reality. A objevují se Ti, které bychom nejmíň čekali. Myslím si, že kniha by mohla skončit a už ani nemít pokračování. Konec není tak napínavý a je příjemně uzavřený. Přesto se zřejmě můžeme těšit na další pokračování.

Myslím si, že si dílo najde své čtenáře mezi milovníky románků ze střední školy, které jsou zahaleny do nějakého tajemství.

Komentáře (0)

kniha Eden recenze