Naučme se počítat se zvířaty!

recenze

Zvířecí počítání (2020) / Podlavicí
Naučme se počítat se zvířaty!
Jméno Petra Horáčka kolem nás lítalo už docela dlouho, a to téměř vždy ve spojení s nadšením nad jeho knihami pro děti. Bylo mi tedy jasné, že dřív nebo později si nějakou budeme muset pořídit.

Nevím, jak to máte doma vy, ale u nás už nějaký ten pátek frčí počítání. Počítáme všechno - schody, pastelky, kamínky, ptáčky, knížky, zkrátka všechno (sim vás, tím myslím jedna - dvě - tři - čtyři... žádné matematické operace, jo).

A v tomto období se k nám dostalo Horáčkovo Zvířecí počítání, které kombinuje počítání do deseti s obrázky zvířat, každý obrázek je navíc doplněn o odklápěcí okénko s barevným číslem. Co vám budu povídat, u nás ideální kombo. Dcerka si knihu zamilovala a já taky, protože ty ilustrace, to je taková nádhera! Navíc to má opravdu hlavu a patu, že jo. Kromě počítání a poznávání zvířat můžete knihu využít k rozlišování barev a vysvětlování vlastností, kterými jsou zvířata charakterizována.

Starší děti (kniha je určena věkové kategorii 2+) mohou zkusit i poznávat samotné číslice v odklápěcích částech (samozřejmě jen pokud projeví zájem, v opačném případě bych předškoláky netrápila ).

Děkujeme společnosti Albatros Media, a. s., za poskytnutí recenzního výtisku.

kniha Zvířecí počítání recenze