Nástroje smrti: Město z popela

recenze

Město z popela (2013) 3 z 5 / ZapisnikTerky
Město z popela

Viděli jste film nebo seriál o této sérii?

Nebylo těžké se vrhnout rovnou na další díl. Obzvlášť, když je po ruce. Nemohla jsem se dočkat, až se znovu ponořím do děje.

Ovšem u druhého dílu jsem se nějak nemohla začíst. Pořád se mi to zdálo nudné a zdlouhavé. Naštěstí pak ale v druhé půlce přišel moment, na který jsem čekala od hotelu v prvním dílu. Díky za to – pak se totiž děj rozproudil a příběh byl o mnoho lepší.
Konec prvního a průběh druhého dílu mi, co se týká romantické linky, udělal čáru přes rozpočet. V tomto směru mi linka moc neseděla, ale na druhou stranu v příběhu to mělo své místo.
Vedlejší postavy tu měly trochu víc prostoru a já si krom mého milovaného Magnuse (Krasomila Pohromy :D ) oblíbila i Isabelu a Aleka.
Autorka umí opravdu skvěle psát. Všechny scény jsem viděla před sebou a doteď si je tak vybavuji.

Obálka a grafika: Tady už se obálka oproti prvnímu dílu zlepšila. Ale pořád to není ono. Nejnovější obálky od nakladatelství @booklab jsou ale naprosto dokonalé. Viděli jste je?

Verdikt: Nebylo to tak dobré, jako první díl, ale pořád jsem si knihu opravdu hodně užila. A taky jsem se hned vrhla na další díl.