Nastal čas zastavit Triad

recenze

Milion světů s tebou (2019) / MilenneWaver
Nastal čas zastavit Triad
Triad se nikdy nevzdává. To je věc, kterou se Marguerite Caineová musela naučit poté, co stěží vyvázla z jejich poslední pasti. Jenže tentokrát se plány oné ďábelské korporace netýkají pouze jí nebo její rodiny. Týkají se milionů světů, které má Triad v plánu zničit v honbě za svým cílem. Podaří se Marguerite ostatní světy zachránit?

Po napínavém ukončení Deset tisíc nebí nad tebou, na tomhle světě pravděpodobně neexistuje čtenář, který by po dočtení okamžitě nebažil po dalším díle. A ten je díkybohu tady. Finální díl série Ohnivák konečně vyšel i v češtině a je tedy na čase zjistit, jak celé dobrodružství dopadne.

Vždy ráda sleduju, jak se postavy během několika dílů série změní, zesílí a dospějí. A přesně to se konečně stalo i s Marguerite. Několik posledních měsíců jejího života byl naprostý chaos, ale přesto se jí podařilo zachovat chladnou hlavu a bojovat s nepřízní osudu a všemi překážkami, které se objevily v její cestě. Stala se chytřejší, rozvážnější, ale i obětavější. A to se na ději hodně podepíše. Ale jestli jste nikdy nebyli velkými fanoušky postavy Marguerite z berkeleyské dimenze, i v tomhle případě vás kniha potěší. Nebude tu totiž jen jedna Marguerite, naopak, bude jich hned několik.

Zápletka knihy je oproti ostatním knihám ze série poměrně jednoduchá, nerozvinutá. Na jednu stranu jsem za to byla vděčná, protože to byla rozhodně lepší varianta, než kdyby se autorka rozhodla sérii protahovat. Ale na druhou mě čtení moc nebavilo, protože se mi zápletka už zdála příliš stereotypní a suchá. Chybělo tomu zkrátka něco nového. I když se i tady podíváme do dalších světů, obvykle je to jen na krátkou chvilku a okamžitě po tom přichází buď akce nebo další klišé scénky týkající se romantické zápletky.

Ta se bohužel od druhého dílu vůbec nezlepšila. Romance v téhle knize je nepřirozená, neustále se tu opakují hádky a usmiřování v přehnané míře a to čtenáře dříve či později přestane bavit.

Upřímně řečeno, autorčino psaní knihu zachránilo. Dokáže napsat čtivě prakticky jakoukoliv scénu, ať už se jedná o sebe obyčejnější pasáž. Díky tomu se kniha alespoň rychle četla, když nic jiného.

Musím přiznat, že jsem od závěru série čekala mnohem víc, než se mi dostalo a jsem z knihy docela dost zklamaná. Zatímco předchozí díly byly skvělé, tenhle bych ohodnotila jen jako mírný nadprůměr. Ale pokud jste si tuhle sérii skutečně zamilovali, nevěšte hlavu. Jsem si jistá, že se vám bude líbit i tenhle díl.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Databázi knih a Albatros Media.

Komentáře (0)

kniha Milion světů s tebou recenze