Naprostý základ pochopení kořenů environmentální krize

recenze

Předat dětem, co je k žití (2021) 5 z 5 / Ajáčtu
Předat dětem, co je k žití

Některé myšlenky v průběhu let nezestárnou. Zkusili jste se zeptat někdy někoho na otázku, v jakém světě podle něj/ní žijeme? A co je příčinou krize, ve které se naše planeta nachází? Klimatická krize není nový fenomén, je jen vyvrcholení procesu, ke kterému se schyluje už od průmyslové relovuce a který se velmi zrychlil v 70. letech minulého století. Jistě, máme technologie a strategie, abychom to zvládli. Bude to ale stačit dnešní nenasytné společnosti? Přečtěte si třicet inspirativních rozhovorů se světovými i českými mysliteli a myslitelkami a nechte se osvěžit jejich hodnotami a množstvím fascinujících životních příběhů, které je všechny přivedly k boji za lepší svět. A že ty boje můžou být na vesnickém zastupitelstvu stejně jako na celosvětových konferencích, to se přesvědčíte semi. Osobnosti, se kterými se na stránkách knihy Předat dětem, co je v žití, potkáte, nejsou světovými celebritami. Pokud by ale existoval obor Záchrana planety, byly by tam nejspíš všechny.

Díky formátu rozhovorů se kniha skvěle hodí třeba k večernímu čtení, příběh po příběhu vám bude dělat společnost třeba měsíc.