Najdou se zmizelé dívky?

recenze

Zmizelé dívky (2015) 4 z 5 / klarinka9974
Zmizelé dívky

Dara a Nick jsou ségry, jsou nerozlučné a veselé. Nedokážou si život jedna bez druhé představit. Jenže, Dara políbí Parkera a začnou spolu chodit, Nick to těžko nese je to přece jenom její nejlepší kamaráda a po vážné nehodě se Dara Nick vyhýbá a nemluví spolu.
V jeden večer se začne pohřešovat malá dívka jménem Madeline. Záhadou pár dní na to, přesně na svoje narozeniny, zmizí i Dara. Nick to bere jako hru nebo výsměch a čeká až se Dara vrátí. Jenže se nevrací a tak Nick začne Dařino zmizení přirovnávat ke zmizení mladé dívky. Najdou se obě dívky?? Kde jsou schované?? Žijou ještě vůbec?

Nakladatelství Cooboo má skvělé knihy, které se chystám přečíst snad všechny. Proto mi neušla ani kniha zmizelé dívky.

Lauren Oliverová ve svém nejnovějším románu vytvořila svět plný ztrát a podezírání, v němž obě sestry hledají nejen jedna druhou, ale i samy sebe.

Spousta lidí na databázi píše jak se v ději ze začátku ztrácela a nevěděli jestli čtou o přítomnosti, minulosti nebo budoucnosti. I já jsme měla ten stejný problém ze začátku, než jsme si na to zvykla. Občas jsme se musela podívat na datum, aby mi jistý děj dával od začátku smysl. Ale i to co bylo předtím a to co bylo potom do sebe zapadá. Kdyby kniha byla jenom o přítomnosti a ne minulosti, asi by to už nebylo takové záhadné. Ani by jsme si neuvědomili jak si dívky rozuměly. A proto předtím a potom tam je aby to dávalo tak trochu smysl.

Příběh se čte lehce, ponoříte se do děje a ani si neuvědomujete, že vám zbývá pár stránek. Těšíte se na odhalení tajemství, nalezení dívek nebo aspoň nějaké rozuzlení na konci příběhu.

V příběhu najdete lásku, přátelství, silné pouto, ale i ztrátu a smutek.

Nejvíc mě zklamalo to, že už jsem teď nedávno četla jednu knihu se stejným tajemstvím, koncem a odhalením. Proto mě tato kniha nějak nepřekvapila, ani jsem nepocítila ten šok když jsme se pravdu dozvěděla. Jako bych spíš už na to po pár takových knížkách byla zvyklá. Pro ty co takovéto knihy ještě nečetli to bude jistě velké překvapení a nejspíš i šok.

Přišlo mi, že na konci knihy když jsme o celém ději přemýšlela, jsme přišla na to, že to nedává vůbec ani smysl. Děj byl celou dobu jiný nedá se určit jestli to do sebe zapadalo a nebo jen měla autorka pozměnit pár kapitol.

Určitě si knihu přečtěte, nejspíš vás dostane a budete ve velkém šoku. Nebo to budete brát jako další přečtenou knihu, kterou si odškrtnete ze seznamu.

Rozhodně to pro mě není poslední knihy od této autorky. Těším se na její další napsané knihy, protože tato autorka píše velmi poutavě a věrohodně.

Abych to shrnula. Já sama si myslím, že to není nejhorší ale ani nejlepší kniha kterou sem četla. Rozhodně se hodí na dlouhé večery a deštivé dny. Obálka vás osloví, protože koho by neoslovil už jen nápis Zmizelé dívky. Navíc vás kniha od začátku zaujme, protože kdo by nechtěl odhalit tajemství a prožít si jiný život než ten co žijeme každý den.

Lituji Nick, není to pro ni jednoduché a myslím si, že tento život a následky si nezaslouží opravdu nikdo.

Čtyři hvězdičky za poutavý děj, tajemství a záhadu. Ale jedna hvězdička se strhává za to, že už takových knížek mám přečtených několik a proto jsme si knihu neprožila tolik, jak jsme sama čekala a chtěla.