Tato recenze byla smazána.

Najděte si svého marťana aneb Jak jsem zjistila, že se nemám ráda

recenze

Najděte si svého marťana (2008) 3 z 5 / karolina0346
Najděte si svého marťana

Bavíme se o knize Najděte si svého marťana od Marka Hermana.

Kniha jako taková se mi líbila. Je čtivá. Občas jsem se něčemu i zasmála. Tím, co mi řekla, však ve mne zanechala negativní pocity. Zdá se vám to divné? Ráda vám vše objasním.

Dozvěděla jsem se, jak komunikovat s ostatními, co jim říkat, jak na ostatní lidi zapůsobit co možná nejlepším dojmem. Pan Herman čtenáře nabádá, aby hodně používali jména lidí, se kterými zrovna hovoří, aby se jim dívali do očí, usmívali se, povzbudili je, zajímali se, co si zrovna myslí a jak se mají.

Oceňovat bychom však měli také (nebo možná především) sebe. Zde je kámen úrazů. Kdy jste naposledy ocenili sami sebe? Tak to už je hodně dávno, odpověděla jsem si. Tím začaly mé výčitky. Chudák můj marťan, úplně ho zanedbávám! Kniha mě zasáhla na citlivém místě. Došlo mi, že občasnými řečmi o sebeúctě si okolí neléčí komplexy, nýbrž se mi skutečně snaží pomoci. Jak jsem se dozvěděla v knize, jsem sama sobě fašistou. Někdy na sebe kladu vysoké nároky a sama sebe hodně zklamu, když něco nezvládnu úplně podle představ.

Četba knihy Najděte si svého marťana mi byla velkým přínosem. Sice si z ní nevybavuji přesné konkrétní informace, zasáhla mě však natolik, že mě přiměla něco se svým životem dělat. Každá strana mi dávala najevo, že jsem špatně nastavená. Jdu k zrcadlu, usměji se na sebe a hned mi bude lépe.

V knize je podrobně rozebraná symbolika pohádky O Popelce. Připadá mi úžasné, co všechno se v ní dá najít. Některé věci by mě asi ani po dlouhém přemýšlení nenapadly, věřím však, že malé dítě si v pohádce význam symbolů najde, i když možná nevědomky a nebude schopno jej nějak nazvat. Pamatuji si, že jsem si u poslechu pohádek často zacpávala uši, protože mi některé věci připadaly hrozné a nepřípustné.

Jestli chcete vědět, co Popelka všechno znamená, sáhněte po knize. Mohu vám ji jen doporučit. :)