Naděje umírá poslední, hlavně se u toho nezmrzačit...

recenze

Losing it (2014) / ciniminisek
Naděje umírá poslední, hlavně se u toho nezmrzačit...
Bliss Edwardsová je dvaadvacetiletá dívka, která studuje vysokou školu herectví. Bydlí sama daleko od rodičů, obklopená přáteli. Její jediná starost je ta, že je ve svém věku stále ještě panna. Naštěstí, nebo spíš bohužel to ví pouze její kamarádka Kelsey a ta se jednoho dne rozhodne, že takhle už to dál nejde. Sama se sexem problém nemá, tak proč by měla mít Bliss? Nakonec se Bliss, kamarádkou nechává přemluvit a vezme si na sebe pořádný sexy kus oblečení a zábava může začít...

Po několika panácích a drincích to Bliss vzdává. Žádný z mužů není hoden jejího věnečku a proto se chce vypařit na záchod, kde by měla od Kelsey a jejího dohazovačského umění chvilku klid. A právě na cestě potká krásného kluka, který v nočním podniku dělá tu nejpodivnější věc jakou kdy viděla : Čte si Shakespeara. Od té doby má Bliss jasný plán, ten s kým přijde o své panictví, se jmenuje Garrick a sedí přímo před ní. Jenže z chytré a duchaplné holky se během chvíle stává hlupačka, která místo o pořádný sex zakopává jen o samou trapárnu. Mezi ty největší ovšem nepatří nahý muž v její posteli, kterého tam nechala, když sama zdrhla z vlastního bytu, ale to, že právě ten naháč s pořádnou výbavou je její profesor. A právě při tomto zjištění se vyrojí milion otázek: Pamatuje si mě? Bude to tajit? Má skončit se školou? A touží po tom modrookém učiteli stále? A hlavně co on, na její výstup, když ho nechala ležet vzrušeného v cizím bytě?

Losing It je novinka nakladatelství Jota a už teď se po této knize spustila veliká vlna chtíče. Nádherná obálka nás láká k příjemnému počtení a anotace slibuje, že se tomu také stane. Když se mladičká autorka Cora Carmack rozhodla ke svému blogování napsat i tuto knihu, nenapadlo by ji, jaký bude mít úspěch. Hodnocení 3,82 na celosvětové databázi knih je důkazem, že kniha vážně stojí za přečtení.

Autorka se nebála a svým protagonistům udala věk tak akorát. Ne málo, aby z toho bylo YA, ale zase ne moc, abychom jim příběh nevěřili. Můžeme být tedy svědky opileckých frází, erotických scén, ale stále jsme drženi v mládežnickém životě na škole, kde se zažívají ty nejlepší scény.

Příběh vypráví studentka Bliis, kterou si okamžitě oblíbíte pro její smysl pro humor, trapné scénky a obyčejné problémy s dospíváním, jako jsou muži a škola. A právě ty trapné okamžiky, jaké Bliss se svými přáteli prožívá, z knihy dělají vtipný a neotřelý příběh. Jindy inteligentní slečna se během chvíle a hlavně díky Garrickovi stává zmatkářem, jaký nemá obdoby.

Jelikož už víme, že Bliss nebude jediná, kdo nás v příběhu bude zajímat, je jasné, že romantice a občasnému klišé se nevyhneme, přesto se z knihy Losing It nestává cukrová vata vrzající mezi zuby, ale udržuje si stále status odpočinkového čtení, u kterého srdíčko zaplesá a tvář zčervená, ovšem spíše ze scének jaké se stanou během vyprávění, než kvůli erotice, které je kupodivu poskrovnu, což je veliké plus.

Během čtení si uvědomíte, že budou okamžiky, kdy budete chtít knihu škatulkovat mezi milostné trojúhelníky, erotické romány, nebo city přehršené tituly, jenže Losing It je tak skvělá kniha, že během chvíle ze škatule vyskočí, ještě dřív než ji stihnete zaklapnout.

Děj je psán svižně a velmi čtivě, proto než se nadějete máte necelých 250 stran přečtených. To vše a ještě zvědavost, jak ono to vlastně dopadne, i když nějaký obrázek už máte, zaviní to, že budete litovat, že jste nečetli pomaleji, jelikož příběh už skončí.

Přesto, že podobných příběhu i filmů je nespočet, stále nás baví a stále je čteme. Je toho málo, co čtenáře obdobných knih může překvapit, přesto si říkám, že Losing It je mezi nimi na špici. Zachovává si tvář a není lehké ji nazvat jedním názvem, jelikož lásku střídá humor a ten zase vztek a ten opět citové rozpoložení hrdinů a nakonec i čtenáře. Cora Carmack svým čtenářům darovala smích, lásku i myšlenky, za které by se nejeden z nás musel stydět a tak to přece má být.

Autorka se už vytasila s dalšími díly, kdy se na zoubek podíváme Cademu a ve třetí knize Kelsey. Pokud si zachová stejný styl psaní, je na další bestseller zaděláno.

Komentáře (0)

kniha Losing it recenze