Nad vecou: Ako si upratať v živote

recenze

Nad vecou (2018) / Lucia007
Nad vecou

„Keď sa pozerám na všetky tie predmety – niektoré sú milé, iné sentimentálne, potrebné, krásne, drahé… niečo z toho sú veci zdedené, ale takmer väčšina z nich sú veci zbytočné – úprimne sa zamýšľam: Budeme niekedy NAD vecou?“ pýta sa Ruth Soukupová.

Vyzýva nás, aby sme sa zahľadeli na každú jednu vec a položili si otázku, či ju naozaj potrebujeme. Potom by sme už nemali žiť v chaotickom neporiadku. Radí nám, ako sa neutopiť v mori informácií, ako si pestovať skutočné priateľstvá a najmä ako nájsť rovnováhu v rozháranom svete.

Žijeme vo svete, ktorý nám ustavične hovorí, že potrebujeme pracovať viac, mať viac a byť väčší. Ale pritom zabúdame na staré známe porekadlo: Menej je niekedy viac.
K tejto osvedčenej pravde sa vracia autorka knihy Nad vecou. Ruth Soukupová je jedna z najznámejších amerických autoriek. Jej blogy čítajú milióny ľudí. Priťahuje čitateľov úprimnosťou, príbehmi, ktoré prenikajú až pod kožu, a premyslenými praktickými radami.
A presne taká je aj jej novinka.

Hromadíme čoraz viac vecí, dostávame čoraz viac emailov, reklamných letákov, zahŕňame deti hračkami, napĺňame zásuvky nepotrebnosťami a na skrinkách sa vŕšia čačky a spomienkové predmety – výsledok: žijeme vo frustrujúcom chaose.
Nielen doma, ale aj v mysli a v duši.

V knihe Nad vecou sa dozviete:
- viac odkladacieho priestoru nie je riešením; stanovte si presné hranice, čo potrebujete, a podľa toho vytrieďte zapratané skrine.
- zbavte sa frustrácie z množstva detských hračiek a vytvorte si praktické riešenie, ako to zvládnuť.
- nepodľahnite kultúre večného stresu.
- zvládnite hory písomností a reklám, ktoré sa povaľujú po celom byte.
- zbavte sa nezdravých návykov, ktoré vám nepridávajú na duševnej pohode.

„Ruth Soukupová je ako čerstvý vánok, ktorý prevetrá náš život. Ak ste unavení, vystresovaní a prepracovaní, zahĺbte sa do riadkov tejto knihy a hlboko sa nadýchnite,“ tvrdí Melanie Stankleová, autorka bestsellerov New York Times.

Nad vecou - to sú silné príbehy a praktické rady. Ruth Soukupová dá nielen užitočné rady, ako si poradiť s neporiadkom v dome, je toho omnoho viac. Jej slová inšpirujú, aby sme viedli naplnený život a zbavili sa všetkého, čo nám v tom bráni.
Táto kniha nás naučí, ako žiť striedmo. Menej je naozaj niekedy viac – netreba sa obklopiť zbytočnosťami v neprehľadnom neporiadku doma, ani v mysli a v duši. Ak sme pripravení prijať jej rady a zbaviť sa chaotického neporiadku, Ruth Soukupová nám ukáže cestu k jednoduchému a vášnivému životu.“