Na tu první nikdy nezapomeneš.

recenze

Co s láskou (2014) / klarinka9974
Na tu první nikdy nezapomeneš.
Dawson Cole se už v dětství rozhodl, že nepůjde ve stopách svých předků – zločinců a kriminálníků, a v sedmnácti letech proto utekl z domova. Útočiště našel u ovdovělého podivína a automechanika Tucka Hostetlera. Rodina Amandy Collierové naopak patří v městečku Oriental k městské honoraci a na svou dceru klade jen ty nejvyšší nároky. Ona má však své představy o životě a nic nedbá toho, že chlapec, do kterého se zamiluje, je z opovrhované rodiny. Nepřízeň i nešťastná nehoda však mladé lásce nepřejí…
Když Tuck Hostetler umírá, jeho posledním přáním je, aby se Amanda a Dawson sešli na pohřbu – po pětadvaceti letech. Společné vzpomínky na chvíli vzbuzují zdání, že snad existuje nekonečná láska, jenomže život je o poznání komplikovanější a někdy je nutné vzdát se toho nejcennějšího, co máme.

Poznali se na střední škole. Když se do sebe zamilovali, mysleli, že spolu zůstanou navěky...

Tuto knihu jsem si zapůjčila záměrně. Viděla jsem ukázky na film a hned mě to zaujalo, když jsem přišla na to že tento film je i kniha, musela jsem si ji hned půjčit. Bála jsem se děje, že to bude klasická zamilovaná knížka, skoro na stejné brdo jako ty ostatní a bála jsem se že budu opravdu zklamaná.

Ze začátku mě kniha moc neoslovila, ani jsem nevěděla jestli začátek patří do děje knihy, když jsme pochopila že začátek se píše o Dawsonovi, jakou má práci, kde bydlí a co dělá, začetla jsem se.

Měla jsem klasickou představu o této knize, opět se znovu setkají dva lidé, kteří se milovali na střední škole, v knize se objeví pár kapitol o tom jak to mezi nimi bylo, když byly na škole, jak se poznají a jak se setkají znovu. Myslela jsem si že ti dva se znovu dají dohromady, že jejich cesty se střetnou a budou spolu navždy. Dá se ale říct že i to se stalo a ona má aspon jeho část u sebe už napořád.

Byla jsem spokojená s tím, že celá kniha se netočila jen okolo dvou zamilovaných a zmatených lidí, ale že se tu vyskytovali i jiní lidé a byla jsem seznámena i s jinými životy a osudu. Vše bylo ale spojené v jedno a autor vás seznámil se vším, co se za uplynulé roky stalo. Popsal příběh o ženě která přišla o manžele, o mužích kteří by zasloužili basu hned od začátku, protože takové chování, násilí a zabíjení, jsem od začátku považovala za pro mě nepříjemnou věc, už jen vůči ženám, se kterými tyto muži byli.

Dawson je přesně ten muž, na kterého my ženy nevěříme. Od střední školy miluje stále tu jednu dívku, nikdy nepřestal, nikdy neměl s nikým jiným rande, nikdy neměl možnost někoho jiného poznat, ne že by nemohl, ale on nechtěl, protože u něj v srdci, měla místo jen jedna osoba a tou byla Amanda.

Každý by chtěl věřit, že existuje nekonečná láska. Amanda a Dawson tomu také věřili.

Byla jsem zaskočená koncem knihy, i přesto že je to předvídatelné nechtěla jsem tomu věřit. Opravdu to takto skončilo? Tato kniha mě chytila za srdce, uvědomila jsme si že by měl být člověk s tím koho miluje, do poslední chvíle, měl by si vážit toho co má, protože nikdy neví kdy jeho pravá láska odejde navždy. Při posledních stránkách mi ukápla i slza, takto dojemný konec jsem nečekala.

Jsem překvapená a ti co si knihu chtějí přečíst, jen do toho, kniha se čte lehce, sami si na ději najdete pro a proti. Rozhodně to není žádný hodně moc milostný, zamilovaný a přeslazený příběh, ale je to příběh o lidech, co se milovali a nikdy nezapomněli.

Obálka je hezká a rozhodně se podívám i na film, i přesto že už ted vím, že film bude úplně o něčem jiném, stejně se na něj podívám.

Dal jsem ti ze sebe to nejlepší..... při pohledu pochopila, že přesně tohle skutečně udělal.

Komentáře (0)

kniha Co s láskou recenze