Na hraně zapomnění

recenze

Na hraně zapomnění (2014) 3 z 5 / Waver
Na hraně zapomnění

Život by se dal přirovnat k hladině vody. Někdy je naprosto klidný, jindy zuřivě rozbouřený, zmítaný hrubými vlnami problémů a neštěstí. A právě takový život má Camryn. Od té doby, co se jí rozvedli rodiče se její život krutě změnil. Bratr jí skončil ve vězení, zahynul jí přítel při autonehodě a navíc přišla o svou nejlepší kamarádku, protože si myslí, že se jí Camryn snaží přebrat přítele, což vůbec není pravda. Všechno kolem Camryn se zdá být špatné, téměř jako by to nebyl její život, který žije, ale někoho jiného. Není to ani zdaleka život, jaký by Camryn chtěla žít. A právě to ji dovede k rozhodnutí, které ji dostane na cestu po Americe, kde se seznámí s Andrejem, který má podobně jako ona jistý důvod, proč se na podobnou cestu vydat. Během cesty si začnou rozumět a rozhodnou se, že budou cestovat společně - s tím, že spolu budou pouze cestovat, nic víc. Jenže dodržet slib je někdy celkem těžké...

Stejně tak jako u Ceny nevinnosti jsem se na tuto knihu celkem těšila, ale tak trošičku jsem nevěděla, co od té knihy očekávat. Budu upřímná - když jsem poprvé viděla tu obálku, rozhodně by mě nenapadlo, že je to obálka knihy, co patří mezi YA a rozhodně bych do té knihy netypovala takový námět a děj.
Styl, jakým je celá kniha napsaná mi dokonale sedl, líbil se mi - a hlavní hrdinka mi přišla jako velice sympatická slečna, takže jsem si ji dost rychle oblíbila. Stejně tak ostatní postavy, až na Camryninu nejlepší kamarádku, kterou jsem neměla ráda od samého začátku. Přišla mi šíleně nesympatická a dokonce až lehce otravná se svým chováním, ale možná to byl právě záměr, kdo ví.
Co se týče samotného námětu a děje, nemůžu říct, že by se mi něco nelíbilo. Celý ten nápad se mi líbí - a to, jak se hlavní hrdinka jednoduše rozhodla vydat se na takovou cestu, vzala si jen to nejnutnější a cestovala s tím, že skutečně neví, jestli bude mít kde přespat a nebude tušit, co ji vlastně na té cestě čeká - to mi přijde skutečně zajímavé a vzhledem k tomu, jak je kniha napsaná i hezké, dobře se to četlo. Navíc mě to všechno donutilo k zamyšlení, takový výlet je zvláštní, ale velice dobrodružný, jenom nevím, jestli bych si na něj troufla se stejnou lehkostí jako hlavní hrdinka Camryn.

Rozhodně nelituji toho, že jsem si tuto knihu přečetla. Sice to není vyloženě nějaký trhák, ale je to pěkné čtení, které se hodí na léto - a je jedno jestli na čtení při dovolené někde na pláži nebo někde doma na zahradě. Je to skvělé nenáročné oddechové čtení, takže jej mohu určitě doporučit.