Myslením k bohatstvu. Čo to vlastne je ?

recenze

Myšlením k bohatství (1990) / veron4
Myšlením k bohatství

Prečo sa väčšina ľudí uspokojí so životom v chudobe a vzdá pri prvých prekážkach? Ako si naprogramovať svoj mozog k dosiahnutiu úspechu? Ak vás zaujímajú odpovede na tieto otázky určite si prečítajte knihu Myslením k bohatstvu.

Autor v knihe postupne, krok za krokom odhaľuje svoje závery z 20 rokov trvajúceho výskumu teórie úspechu, kde cestoval naprieč USA a stretával sa s tými najúspešnejšími osobami minulého storočia.

Hill dávkuje po malých množstvách poznanie, dúfajúc, že ho čitateľ objaví medzi riadkami. Odhaľuje skutočnosti, podľa ktorých funguje náš mozog. Kniha je rozdelená do 15 kapitol. Túžba, Viera, Autosugescia, Vytrvalosť, Podvedomie.To sú názvy niektorých kapitol.
V každej kapitole sa autor venuje jednému dôležitému prvku na dosiahnutie úspechu. V každej kapitole prináša popis jednotlivých aspektov spolu s praktickými príkladmi. Prináša príbehy úspešných ľudí, na ktorých deklaruje svoje tvrdenia. V mnohých kapitolách ponúka podrobný popis ako si vytvoriť plán k dosiahnutiu cieľov, na čo sa zamerať a čomu sa radšej vyhnúť. Vymenúva slabosti, ktoré nás obmedzujú a zároveň ponúka návod ako na nich pracovať. Autor nás v knihe oboznamuje s tým, ako funguje podvedomie ale aj tým, akú silu majú myšlienky a ponúka návod, ako si každý človek môže splniť sny.

Každému, koho zaujíma ako pracuje mozog, akú silu majú myšlienky, či len ako dosiahnuť snov, o ktorých snívame, by som odporúčala túto knihu. Je to skvelé a jednoduché čítanie s neskutočným množstvom nápadov, podnetov a vysvetlením mnohých otázok.

Nymeros
22.11.2016

Knihu jsem rovněž četl. Snaha inspirovat je záslužná, ale mám pochybnosti o tom, zda tato sbírka poznatků z psychologie dokáže motivovat člověka na delší dobu či napořád. Většinou to bývá tak, že nadšení skončí zavřením knihy. :)
Na téma podvědomí doporučuji spíš práci S. Freuda, který byl v tomto ohledu průkopník. Případně použití vlastní hlavy, což přispěje k sebepoznání. Je zde však riziko, že pak už vás materiální bohatství nebude tolik zajímat.
Stále uznávám názor, že chce-li člověk uspět, musí mít něco, co jej bude pohánět. Respektive někoho. To je nejdůležitější. A taky musí mít nápad, díky kterému může zbohatnout. S tím souvisí i odpověď na první otázku v článku - naprostá většina lidí nemá dostatek vůle, a především nemá hlavu jako nejúspěšnější osoby minulého století. To je holt vrozené.