Mých 10 malých nadechnutí

recenze

Deset malých nadechnutí (2015) 5 z 5 / DariDerek
Deset malých nadechnutí

Já se nejdříve musím vyjádřit k obálce, nedělám to moc často, vlastně skoro vůbec, ale tato obálka ve mě vyvolává takové pocity, že ji musím veřejně pochválit :) Je to dokonalé, navíc, když se na ni podíváte, opravdu si představíte klasickou YA knížku? Já teda ne :)

A teď už k příběhu - upřímně? Posledních několik stránek, asi tak 50, jsem četla cca hodinu - protože jsem stále smrkala, utírala si slzy a vydechovala a nadechovala...dělala jsem si svých 10 malých nadechnutí :)
Možná, na jednu stranu, příběh moc nepřekvapil, opět dívka v nesnázích, která je totálně na dně a čeká se, že objeví přátele, přítele, partnera, kamarády, prostě někoho, kdo ji z toho dna pomůže nahoru, zpátky na nohy.
Ale je pravda, je to podané tak krásně, že mi to vůbec nevadí! Kniha se mi líbila, příběh se mi líbil, sestru, jakou je Livie bych si přála (mám bratra :D) a když na to koukám zpátky, tak v příběhu je i nádherné ponaučení!
" Chybovat je lidské, odpouštět je božské!"

Kacey, což je hlavní hrdinka, je na rozdíl od jiných rázná, přímá ženská, která ví, co chce a za tím si jde (převážnou část knihy:)), Byla mi sympatická tím, že to není ta typická ublížená slečna, ale je to dívka, která má něco za sebou a snaží se.
A co mi bylo ještě sympatické - ani jedna ze sester není blond! :))) A to nemám proti blondýnkám nic, jen tak konstatuji :)

Knihu určitě doporučuji, a to i z toho důvodu, že se jedná o příběh, který se může stát komukoliv z nás (a stává se poměrně často v našem okolí) a minimálně je fajn si přečíst, jak to může dopadnout. Vím, že starší ročníky po tom nesáhnou, ale já Vám říkám, když ne Vy, kupte to svým ratolestem, cca od 15 let :)

A když přestanu poučovat, tak mé shrnutí je: Skvělá kniha, nádherná obálka, poutavý a milý příběh, který se čte na jeden zátah a ten konec... No, nebudu Vám psát jaký, ale ten je :))

Aracely
06.01.2016

Souhlasím. Krásná recenze a úžasná kniha !