Může člověk milovat ducha?

recenze

Dívka z nočních můr (2013) 5 z 5 / Nikolka001
Dívka z nočních můr

Dívku z nočních můr jsem si pořídila hned po Anně krví oděné. Měla jsem v plánu si přečíst knihy hned po sobě, a to jsem také udělala.

Musím říct,že mě Dívka z nočních můr trošku zklamala.Při čtení prvního dílu jsem se bála každého zvuku.Kniha ve mně naladila takovou tou duchovní atmosféru,ale o Dívce z nočních můr se to říct nedá.
To mě docela mrzí. Nemůžu ale říct, že jsem se u knihy nudila.To rozhodně ne. Bavila mě od začátku až do konce.

Z konce jsem byla mile překvapená.Konec Dívky z nočních můr mi přinesl to, co celá kniha Anny krví oděné. Pocit strachu.
Příběh knihy se mi velice líbil. Už jen ten námět. Vraždící duch, v pekle. To je něco neuvěřitelného.

Člověk,který se zamiluje do ducha? Nemožné? Ale ano je to možné. Ve světě nadpřirozena,ve světě stránkách knih, je možné všechno.

Ve druhém dílu Anny se bude Cas snažit zachránit Annu a dostat ji ze spárů pekla ven. Čeká ho spousta nepříjemných situací, ale on se nikdy nezvdá. Annu miluje a chce být zase s ní. Myslíte,že se mu to podaří?
To zjistíte až si knihu přečtete.

Vždycky jsem z duchů měla špatný pocit,ale po přečtení knihy to říct nemohu. Annu jsem si strašně moc oblíbila. Někdy jsem přestala myslet na to,že je duch a myslela si,že je obyčejný smrtelník.

S Casem jsem při čtení knihy problém neměla. Ani s Thomasem
Bohužel se mi začala protivit Carmel. Ano, ze začátku jsem si ji hodně obíbila a dokonce jsem ji měla i ráda , ale po přečtení druhého dílu jsem ji začala nenávidět. Každá scéna,kde vystupovala se mi protivila a někdy jsem měla sto chutí jí říct svůj názor na ni.

Také se zde objevila nová postava - Jestine. Tu jsem od prvního okamžiku neměla ráda. Přišla mi strašně nesympatická a zlá. Stačilo mi,jak ublížila Casovi a už jsem měla sto chutí ji udělat to samé. Na konci knihy mě ale velice překvapila a donutila mě, si na ni udělat jiný názor.

Když to shrnu,tak si myslím,že Dívka z nočních můr byla opravdu o dost slabší než Anna krví oděná. To ale neznamená,že si ji nepřečtete. Každá kniha stojí za to, aby jste si ji přečetli.
Možná to nebude takové jako u Anny ,ale věřte mi,že se Vám to bude aspoň trošku líbit! :)