Může být katastrofa krásná?

recenze

Krásná katastrofa (2013) / ciniminisek
Může být katastrofa krásná?
„Travisi! Musíš tu sázku zrušit! Nemůžu chodit s Parkerem a současně žít u tebe. Vypadá to příšerně!“ „Tak přestaň chodit s Parkerem.“ Zamračila jsem se na něj. „V tom není problém, a ty to víš.“ „To je jediný důvod, proč se chceš odstěhovat? Kvůli tomu, co řeknou lidi?“ „Ano!“ Travis se podíval přes mou hlavu na studenty, kteří vstupovali do jídelny a vycházeli z ní. Uvažoval a já ztrácela trpělivost, za­tímco on se beze spěchu rozhodoval. Nakonec se rozhodně vztyčil. „Ne.“


Nové město, nová škola, nový začátek. Dívka jménem Abby utíká od všeho zlého a nachází víru, že se vše v dobré obrátí a ona může začít úplně od začátku. Po boku své nejlepší kamarádky se jí daří velmi dobře a ještě o krapet lépe se cítí, když se seznámí s Travisem. Krasavec s prsty omotanými děvčaty. Zápasník na ilegálních turnajích a playboy. Pro klidnou, tichou, šedou myšku Abby, je to přesný opak toho, co v novém životě hledala. Ovšem člověk míní, život mění. A to Abby ještě neví, že láska k tomu nepravému, nebude její jediný problém.
Minulost totiž přichází...

Čtivě a poutavě napsaný příběh plný citů, zvratů a ustavičných vzdechů. I tak se dá popsat Krásná katastrofa.
Netuším, kde majitelka ranče, žena pravého kovboje a matka dvou dětí i několika zvířat, přišla na tak skvělý nápad, jako je tato kniha. Jamie McGuire nám dokázala, že psát umí. Její kniha se stala světovým bestsellerem a já dávám za pravdu všem, kdo se na tomto ocenění podíleli.

V příběhu máte rádi Abby, ještě možná raději její kamarádku Ameriku a milujete Travise. Dějová linie začíná sladkým poblouzněním Abby i čtenáře, vleče se přes temnost a strach z minulosti a dostáváme se zpět ke sladkému závěru, ovšem cesta tam dojít, je velmi trnitá. Krásná katastrofa má vše, co správný román pro ženy mít musí. Nechybí krásný chlapi, vtipní protagonisté, tajemství a ne vždy sladký vztah dvou hlavních hrdinů. Abby, která klame tělem a z šedé myšky se postupně stává zralá žena, znalá drsného života a Travis, kterého si čtenář ihned zařadí do škatulky sexsymbolů, což on i je, ale bouřlivá povaha, která ho ovládá, nám zajistí skvělé čtení plné všemožných emocí.

Vztah těchto dvou lidí je plný uvěřitelné lásky, ale jejich vzájemná osobitost, dodávají celému příběhu tu pravou šťávu.
Příjemně odpočinková kniha s hlubším podtextem napsána přesně pro nenáročného čtenáře. Příběh se mi velmi líbil a tuto knihu i samotnou spisovatelku zařazuji vysoko na pozici, pro mě vyhledávaných.

Krásná katastrofa ode mě dostává nálepku, kde se pyšní tím, že ji můžeme číst neustále dokola.

Knihu doporučuji každé ženě, protože tento titul se jistě zalíbí všem věkovým kategoriím.

Komentáře (1)

kniha Krásná katastrofa recenze

DANIK38
05.08.2014

Mohu jen souhlasit,je to knížka na dovču. Bezva pohodaa krásné čtení.