Můj zrzavý ,,kryptonit"

recenze

Samec (2015) / Aracely
Můj zrzavý ,,kryptonit"
Z knihy jsem trošku na rozpacích. Až do konce jsem nebyla rozhodnutá , jak budu hodnotit. Zase úplně jiná než Nabíječ nebo Hřebec ... K tomuto dílu mám mnoho připomínek a budu tedy v hodnocení trochu přísnější . Přestože jsem dala 5* , tak vím , že do plného hodnocení má prostě daleko , ale nakonec mě kniha obměkčila a to zejména kvůli pitbullům ...

Hlavní hrdinka se jmenuje Chloe Pattersonová. Přistěhovala se do Monterey , kde chce začít znovu a s čistým štítem. Chloe utekla snoubenci takřka před oltářem a prchla před ním i před touto náhlou situací do přímořského městečka. Je bývalou Miss Zlatý stát a chystá se otevřít útulek pro opuštěné a týrané pitbully.
Ráda popíjí koktejl Mai Tai a v noci poslouchá Franka Sinatru ...

Hlavní hrdina je zrzavý , modrooký veterinář jménem Lucas Campbell , který slouží na rodinné veterinární klinice. Kromě práce rád surfuje na rozbouřených vodách v zálivu. Je právě single a netouží to změnit. Ovšem Chloe ho hned na první pohled zaujme.

Ani jeden z nich nestojí o závazky , ale ani o osamocené noci a víkendy ...

A jak to s nimi bude dál? To už si musíte přečíst sami ...

Anotace je trochu jiná , než děj samotný . A to mě překvapilo. Čekala jsem něco jiného. Nicméně to není na škodu , aspoň se kniha nedá tolik předvídat.
V knize se objevují Viv s Clarkem a ani tady nechybí to jejich handrkování a poštuchování. Chvílemi jsou opravdu slzela smíchy :-) Celý ten děj hezky oživili a bylo fajn se s nimi zase shledat.

Kromě hlavních hrdinů , zde nechybí ani rodina Chloe i Lucase. Musím říct , že od začátku jsem její matku měla slušně řečeno za mrchu. A taky tak vystupovala , ale postupně se začala měnit k lepšímu. Řeší se zde okrajově napjatý vztah matky s dcerou.
Chloe mi byla celkem sympatická , přestože nebyla neomylná , ale měla spoustu chyb. Člověk si k ní musí postupně najít cestu...
Během knihy se měnila a nakonec i zmoudřela. Mě si získala tím , že zachraňovala opuštěné a týrané pitbully. Jsem ,,psí máma" a psy miluju. Z roztomilých popisů , jako například :
,,Zrovna teď se na mě Sammy šklebil tím svým pitbullím úsměvem a já jsem se zazubila na něj".

Úplně jsem si představila , jak se ten pitbull na paničku usmívá a hned jsem se začala zubit taky :-D

Lucas , jako fešný veterinář mi byl hned sympatický. A to jsem ještě myslím neviděla zrzavého a modrookého muže. To musí být zajímavá kombinace :-) Jak Chloe říkala , Zrzci jsou pro ni tzv ,,kryptonit". Jinými slovy je na ně vysazená.

Přemýšlela jsem , proč se kniha jmenuje zrovna Samec. A po postelových scénách jsem na to přišla proč ... On to byl totiž opravdu Samec a to pěkně ehm nemravný a neslušný , zde končí slušný veterinář a nastupuje Samec :-D
No, na konci si to u mě hoch tedy trochu pokazil . Chloe , na tom nesla svou vinu , to co provedla jednoho dne prasknout muselo , jinak by bylo po zápletce , nicméně jeho reakce se mi nelíbila a byla trošku přehnaná. Tím mě naštval. Závěr mi pak přišel zrychlený a lehce neukončený. Ještě pár stran by to sneslo ...

Alice Clayton je moje oblíbená autorka a trošku slabší ,,Samec" na tom nic nezmění. Chybělo mi zde ale ono jiskření , jako mezi Caroline a Simonem nebo věčné dohadování a poštuchování jako mezi Vivian a Clarkem.
Dala jsem 5* kvůli pitbullím úsměvům , kdyby tam pejsci nebyli , tak dám 4*.

Mé konečné hodnocení a doporučení zní takto:
Kdo přečetl Nabíječe až po Hřebce , tak doporučuji přečíst i Samce. Byla by škoda jeden díl přeskočit. Kniha je velmi čtivá a je kratší. Když ten čas na čtení je , tak se přečte velmi brzy.
Samostatně jen Samce spíše nedoporučuji.

Jsem velmi zvědavá na uzavření celé série a těším se na další autorčiny knihy !

Komentáře (4)

kniha Samec recenze

Samira
25.03.2016

Tak uvidíme, těším se :), díky!

Aracely
25.03.2016

Děkuji za komentáře dámy :-)

mac.martina : Souhlasím. Mě se kniha taky líbila a nasmála jsem se u ní :-)

Samira : Ano , přesně tak. Příjemný čas s knihou a tentokrát knize dominovali psi a ne kocour :-D
Další knihy autorky jsou v plánu na příští rok na jaře, prý ... :-)

Samira
25.03.2016

Nemůžu než souhlasit, já měla ke knize spoustu výhrad, ale i tak to byl hodně příjemně využitý čas. Trošku nereálné pravda, ale pejsci a autorčin styl to zvedali. Poslední díl je, ale návratem k původní vysoké kvalitě. Nevíš, kdy vyjdou další knihy?

mac.martina
24.03.2016

Souhlasím že tahle knížka je asi nejslabší ze série ale i tak se mi moc libila a moc jsem se u ni nasmála :-)