Mrtvá čarodějka přichází

recenze

Mrtvá čarodějka přichází (2010) 4 z 5 / Safienka
Mrtvá čarodějka přichází

Další z urban fantasy, která čeří vody smyšlených příběhů. Dílo, které mi vzdáleně připomíná sérii s Mercy Thompsonovou se mi četlo dobře. Ač jsem po jeho přečtení měla jakýsi pocit plnosti. Přestože vím, že bych měla možnost začít číst další díl, tak si nechávám první pěkně odležet a do dalšího se pustím až za dýl. Nejsem si jistá, jestli to je strukturou příběhu či něčím záhadnějším. Přestože jsem velkým fanouškem sérií od Patricie Briggs a Mrtvá čarodějka jim je hodně podobná, tak mi něco nesedělo. Sem tam se autorce podařilo vklínit do děje nudnější části, kdy se řešilo neustále to samé, konkrétně neustálé pronásledování jedné osoby, neustálé stejné chyby hlavní hrdinky a vlastně když to tak vezmu tak se to motalo pořád dokola. Ale musím zase ohodnotit příjemné zaklínění ostatních postav, jako byla upírka Ivy - omotána svým vlastním tajemstvím, skřítek Jenks, který ze začátku vypadal jako jedna velká přítěž, ale postupem času si ho stihnete oblíbit, ba možná se stane tím Vaším hlavním hrdinou a fandíte mu víc jak čarodějce, dále pak záhadný soused či sympatický knihovník.
Ale o čem kniha vlastně je? Dozvídáme se něco o tzv. skupině Inderlanďanů mezi které patří všechny nadpřirozené bytosti - stvůry, dlaci, upíři, čarodějové, skřítci, víly atd. Máme tu opět mladou hlavní hrdinku, tentokrát čarodějku Rachel Morganovou, která pracuje jako agentka při lovení nezákonných činů. Bohužel je pro svého šéfa trnem v oku, a tak se rozhodne dát výpověď. Spolu se svou kolegyní, upírkou Ivy a skřítkem Jenksem se staví na své nohy. Bohužel je na ní spolu s výpovědí vypsán rozsudek smrti. Takže od této chvíle nemůže Rachel zamhouřit ani jedno oko. Smrt je jí neustále v patách. Každý pochybný kolemjdoucí je nebezpečný, přesto se rusovlasá čarodějka nevzdává a snaží se bojovat až do konce.
Takže když se konečně dostanete až na samotný konec, tak možná zjistíte, že stejně jako já chcete vědět, co bude dál, ale projistotu tomu dáte nějaký ten čas a mezitím to raději proložíte něčím jiným.