Mohla bych být příští illejská princezna?

recenze

Elita (2015) 5 z 5 / klarinka9974
Elita

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. Amerika už téměř sahá po koruně, ale stále se nevyzná se svých citech. S princem Maxonem prožívá úžasné chvíle plné důvěry a citů. A však když na chodbách paláce zahlédne Aspena, ožijí vzpomínky na její první lásku a ona touží po životě, který si spolu vysnili a naplánovali. A zatímco America řeší své dilema, ostatní dívky nepřestávají tvrdě bojovat o královskou korunu.

Přemýšlela jsem o tom, jak si byl Aspen jistý, že bych nebyla dobrou princeznou. Pak se mi vybavilo poslední místo v žebříčku oblíbenosti u veřejnosti. Vzpomněla jsem si i na Maxonův záhadný slib, který mi dal na začátku týdne....

Opravdu bych to zvládla?
Mohla bych být příští illejská princezna?

Na knihu jsem se moc těšila, jelikož se mi první díl líbil na tolik že jsem si musela přečíst druhý díl a dozvědět se jak to všechno s Amerikou dopadne. Přečetla jsem si spousty komentářů kde ostatní hodnotí knihu jeko méně zdařilou a že první díl byl lepší. Jak to tak bývá, na 99% je první díl vždycky lepší než ty ostatní a nebo se stane že i ten druhý díl je stejně vydařený.

Můj názor je takový že se mi kniha líbila stejně jako první díl, sice se zde hodně řeší city, Amerika je zmatená koho více miluje a s kým by chtěla být, je poblázněna jak do prince Maxona tak i do Aspena, ale na její city může jednou dojít.
V knize se oběvila jistá kapitola násilí, kdy jsem prožívala smutek a bolest s jednou z dívek, jejich bolest jsem cítila jako ona.

Jestli že se Vám první díl líbil, rozhodně si přečtěte i druhý díl, který je stejně zajímavý, zábavný a zamilovaný. Knihu hodnotím jako zdařilou, skvělý nápad na děj, do Hunger games to má podle mě daleko, ale možná tam z toho něco je, už jen výběr dívek. V této knize se ale nezabíjejí mezi sebou. Kniha je spestřena napadením paláce Jihem nebo Severem, kdy je v knize napětí, bojovnost a trpělivost.

Postavy Selekce a Elity jsou přátelské, i přesto že je Celesta potvora a každá dívka má jisté vlastnosti, jak dobré tak i špatné, všechny dívky jsou něčím výjmečné a zajímavé.

Já se rozhodně nemohu dočkat dalšího dílu, kdy je mi jasný že to Amerika nebude mít jednoduché, ale rozhodně bude skvělá princezna a královna. Obálka je opět úžasná.