Moderní Romeo & Julie

recenze

Milionkrát June (2018) / MilenneWaver
Moderní Romeo & Julie
Léto sice skončilo, ale přesto nikdy není na škodu si přečíst trochu romantičtější četbu, obzvlášť, pokud na ní máte chuť. Dnes si můžete přečíst, jak u mě obstála Milionkrát June - kniha s moderním zpracováním známé Shakespearovy hry.

June už od narození slýchala, že se od Angertových musí držet dál. Když se obě rodiny setkaly, nikdy to nedopadlo dobře a tak to bylo už v dávné minulosti. Jenže když se po letech vrátí do města Saul Angert, s kterým se June náhodou setká, uvědomí si, že by pro tentokrát mohla nenávist mezi rodinami skončit. Saul totiž není takový, jak si myslela. Společně se rozhodnou přijít na záhadu, která obklopuje jejich rodiny a jednou provždy kapitolu nenávisti uzavřít.

June, Jack nebo jakkoliv chcete, je jedna z hrdinek, která příliš originality nepobrala. Vyberte si jakoukoliv hrdinku z podobných knih a uvidíte, že jsou prakticky stejné.

A to platí i o Saulovi. Dokonalý stereotyp perfektního kluka, který okamžitě okouzlí hlavní hrdinku, ať svým vzhledem, šarmem nebo povahou obecně.

Co se týče vedlejších postav, tam je situace úplně jiná. Jsou zajímavé a jedinečné - jediný problém je, že nedostaly více prostoru.

Zápletka se na první pohled může zdát hodně jednoduchá, ale zdání klame. Ve skutečnosti je poměrně dost zamotaná a zvláštní. K dobru musím přičíst, že autorčina fantazie je nekonečná. Dokáže do příběhu zakomponovat i sebedivnější detaily, ale přesto to do něj nějakým zvláštním způsobem sedí.

Největší problém knihy je ale předvídatelnost. V celé knize od začátku až do konce není scéna, která by vás nějakým způsobem překvapila. Včetně konce, na který snadno přijdete už na konci první poloviny knihy.

Přesto musím uznat, že se Milionkrát June velmi dobře čte. A to i přes všechny chyby, které jsem napsala. Autorka má skvělý styl, nevyžívá se v zdlouhavém popisování a má cit na psaní zamilovaných scén. Kterých je v knize docela dost.

Nikoho nepřekvapí, když řeknu, že mě Milionkrát June zklamala. Od knihy jsem čekala mnohem víc a tohle zpracování mi zkrátka nesedlo. Kniha byla plná zbytečných chyb, které její potenciál zkazily.

Za recenzní výtisk děkuji Databázi knih a Albatros Media!

kniha Milionkrát June recenze