Moc se mi líbilo

recenze

Navždy (2012) 5 z 5 / alipeli
Navždy

Této knihy jsem si všimla díky obálce. Je taková tajemná a ty já naprosto zbožňuju.

Hlavní hrdinkou této knihy je Lily. Její rodiče se zrovna rozvedli a ona zůstala se svou matkou. Již od 6 let jí rodiče posílali do internátních škol, takže neměla možnost ani jednoho poznat.
Hned první den školy je málem přejede auto. A tak potká Alexe.
Alex je vysoký, krásný a hned toho večera, co Lily skoro srazil autem, ji zachrání. Lily a ani nikdo z města netuší, čím Alex doopravdy je - upír. A Lilyina vůně ho hrozně fascinuje a skoro dohání k šílenství. A tak začíná lov po své kořist.
A jak to nakonec dopadne…zabije ji? Nebo budou nakonec spolu?
Tak to si holt budete muset sami přečíst :).

Aby se mně nějaká knížka líbila, musím si oblíbit nějakou z hlavních postav. A popravdě, Lily bych kolikrát málem zabila. Ze začátku to kompenzoval Alex, ale to, co se z něj vyvinulo, mě hrozně štvalo. Naštěstí to pak kompenzoval někdo jiný ;). Lilyina matka mě taky hrozně štvala. Ale i přes to všechno, se mi kniha neskutečně líbila. Je to směsice knížek, které mám ráda. Kdyby autorka chtěla, mohla knihu ještě trochu rozepsat a už bychom museli čekat na další díl. Takže to je další plus, nemusíme čekat na další díl :).
V celé knize není místo, kde bych se vyloženě nudila. Ještě ke všemu je to psáno tak krásně čtivě, že jsem se v podstatě neodtrhla od knihy.
Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Netopejr, že tuto knihu vydalo a dokonce v pevné vazbě :). A také Ladě Jánské, že knihu Navždy napsala.

Sponka
08.02.2013

Ahoj,
jak píšeš, taky jsem se chytila na obálku, ale ještě víc mě zlákal úryvek na NETOPEJRu plus to, že autorka je "naše", bohužel nemám jinou možnost, než si knihu (pokud se rozhodnu ji číst) koupit. A tak bych se chtěla zeptat, a doufám, že mi upřímně odpovíš, stojí ta kniha za to? Není to jen další rádoby zamilovaná slátanina (Twilight)? Mám ráda upíry Jenny Nowak, kteří jsou drsní, o zženštilé vegetariány nestojím.

alipeli
06.01.2013

binysek - díky za upozornění, chybu jsem opravila

binysek
06.01.2013

omlouvám se, ale slovo "holt" se v tomto smyslu píše s T, "hold" je vzdání pocty

alipeli

alipeli také napsala