Moc fajnová romantika na odpočinkové večery

recenze

Jsem single a pomstím se (2014) / Kola-Loka
Moc fajnová romantika na odpočinkové večery
Přečetla jsem novou romantickou komedii od této britské autorky Tracy Bloomové, ve které se hlavní hrdinka Suzie upne ke své představě, že všichni muži na zemi jsou bídáci a je třeba je za to také náležitě potrestat. K tomuto rozhodnuté dospěje poté, co dostala další nečekané kopačky od svého přítele, a tak opět propadne myšlence, že není pro lásku až do smrti stvořená,. neboť si vVe svých šestatřiceti si totiž myslí, že už bude nejspíš na všechno pozdě. K tomuto šílenéhomu nápadu to všem pořádně spočítat ji přesvědčí její kamarád z kanceláře Drew, který Suzie s jejím plánem i trochu vypomáhá. Ovšem sám má po dlouholetém vztahu před svatbou a i jemu se všechno začne nějak zamotávat. A jak čím dál víc času tráví se Suzie, uvědomí si, že možná jeho snoubenka nebude ta pravá…
Příběh mě dostal svým lehkým a příjemným humorem. Sice v něm hrdinka řeší svá životní trápení, ale všechno je napsáno tak nějak s nadhledem a lehkostí, že kniha vlastně působí velmi pohodově. Nejen proto se velmi pěkně čte. Je to fajn literatura, která opravdu pobaví, a u které jsem si odpočala, protože neklade žádné velké nároky na psychiku; rozhodně není potřeba příliš zapojovat mozkové buňky a smích mě během čtení neopustil. I když na konci možná pro citlivé duše i slzička ukápne… Určitě ale nečekejte žádnou dramatickou story, po pár stránkách bude zbytek děje i závěr velmi průhledný. Je to sice skoro škoda, že mě nečekalo žádné velké překvapení, ale to nejspíš smyslem knihy ani nebylo a rozhodně jsem nelitovala, že jsem ve čtení pokračovala. Měla jsem u ní pocit, že trávím večer u nějakého jednoduchého romantického filmu, k jehož sledování si dokážu představit lahvinku vína a partu kamarádek a bylo by nám fajn.
Určitě netvrdím, že se jedná o hodnotnou uměleckou literaturu, ale na to si knížka ani nehraje a naprosto splnila svůj účel oddychového čtení, bez kterého bychom se nemohli vracet k náročnějším kouskům. Smích a uvolnění je někdy potřeba víc než cokoliv jiného a to tu rozhodně nechybí.

Komentáře (0)

kniha Jsem single a pomstím se recenze