Láska a nenávist jsou stejné pocity!

recenze

Vicious: Divoká láska (2019) / TerezaMondeková (215 views)
Láska a nenávist jsou stejné pocity!
Emilia LeBlancová to v životě nemá lehké. Její rodiče pracují jako služebnictvo v domě jednoho z největších boháčů v Kalifornii. Pracují v domě toho tyrana. Baron Spencer, který má přezdívku Vicious.

Vicious je známý tím, že je sobecký, krutý, nemilosrdný, bezcitný, všem nahání hrůzu, ale taky je bohatý, sexy, krásný, vzrušující a k smrti Emilii nenávidí. Dost nebezpečná kombinace. A dělá jí ze života peklo.
Ale jak to peklo začalo...

Emilia si úplnou náhodou vyslechne rozhovor, který měl Vicious v knihovně. Vicious ji načapal, jak poslouchá a od té doby si myslí, že zná jeho nejtemnější tajemství. Vicious Emilii šikanuje, ponižuje, zesměšňuje... dělá všechno proto, aby jí ublížil. Emilia se ale nedá snadno zlomit. Emilia si začne vztah s Deanem. Nejlepším kamarádem Viciouse. To Viciouse naštve, protože Emilie patří jemu. Jenom jemu!

Vicious dělá všechno proto, aby se rozešli, protože má plán. Až jí dá Dean kopačky, on jí bude utěšovat. Viciousovi plány nevychází. Po nějaké době toho má dost, tak Emilii řekne něco kvůli čemu uteče z města. Její sny, naděje na lepší budoucnost, lepší život... jsou pryč. A může za to on!

O deset let později.
Ani teď to nemá Emilie lehké. Právě ji vyhodili z práce, není na tom finančně dobře, musí se postarat o svou nemocnou sestru... a osud ji zasadí další tvrdou ránu.

Náhodou potká Viciouse. Moc dobře si ho pamatuje, všechno co jí udělal... Emilie si myslí, že si ji nematuje, že ji nepozná, protože už tehdy pro něj byla jenom "Služtička". Ale on na ni nezapomněl. Emilie neví, jestli má být polichocena nebo se bát... ale asi by se měla spíše bát.

Vicious si Emilii později najde. Zjistí v jaké je finanční situaci a nabídne ji práci. Bude pracovat jako jeho asistentka. Emilii tu práci chce odmítnou, ale nakonec ji přijme. Ne kvůli penězům, ale protože se musí postarat o svou sestru. Vicious je přesně takový jakého si ho pamatuje. Bezcitný, sobecký, namyšlený, ale furt krásný a sexy... některé věci se prostě nemění.

Mezi Viciousem a Emilii to jiskří. Za těch deset let ten chtíč, který mezi nimi byl nezmizel. Spíš je to větší a silnější. Později tomu nedokáže ani jeden odolat. Vicious ale nechce Emilii jenom kvůli chtíči, ale taky kvůli pomstě. Chce se Emilii pomstít za rozhodnutí, které udělala před deseti lety.

Viciousovi se pomsta povedla. Ale hned jak to Emilie zjistí, tak Viciouse už nikdy nechce vidět. Ale Vicious to nevzdává. Chce ji. Dokáže Emilie odpustit Viciousovi všechno, co jí provedl...? Dokáže být s mužem, který ji několik let dělal ze života peklo...?

Malá ukázka:
Zaklonila jsem hlavu a zasmála se beze stopy humoru. Ten měl vážně drzost. Můj smích se rychle utichl. „Jdi pryč."
Vytáhla jsem klíče z kabelky a jeden zastrčila do zámky. Objal mě kolem pasu a bez námahy mě otočil, abych se mu dívala do obličeje. Najednou jsem měla v hlavě úplně prázdno. Odstrčila jsem se od něj a otočila se zpátky ke dveřím, tělem mi lamcovala panika. Upustila jsem klíče a zase je zvedla. Vadilo mi, jak jsem na toho chlapa reagovala. Vždyť to bylo - vždycky - v přímém rozporu s tím, co jsem si o něm myslela.
„Řekni, co za to chceš?" zavrčel, až moc blízko mého ucha.
Světový mír, lék na cystickou fibrózu, a aby se White Stripes dali zase dohromady," opáčila jsem.
Ani nemrkl. „Sto tisíc za rok." Jeho hlas mi vklouzl do ucha jako sladký jed a já ztuhla. „Vím, že je tvoje sestra nemocná. Pracuj po mě, Služtičko, a nebudeš muset rozmejšlet, z čeho zaplatit Rosiiny léky."
Jak dlouho mluvil s Rachelle - a hlavně o čem všem?
Takový plat byl pohádkový, hlavně na pozici asistentky. Mohla bych skončit s prací v baru, nemluvně o tom, že bych se dokázala postarat o sebe i o Rosie. Ale moje pýcha - moje hloupá pýcha, příšera, která vyžadovala, abych ji krmila jen tehdy když se u jídelního stolu posadil Vicious - mi sebrala hlas a promluvila za mě.
„Ne," odsekla jsem.
„Ne?" Naklonil hlavu na stranu, jako kdyby špatně slyšel, a zatraceně, to gesto mu slušelo.
„Tohle slovo neznáš?" pokrčila jsem rameny. „Žádné peníze mě nepřimějí , abych tě přestala nenávidět."
„Dobře, tak ti dám sto padesát tisíc," řekl bez mrknutí oka.
Je snad ten chlap hluchý?
Jeho oči byly tak tmavě modré, že vypadaly jako vzácné safíry. Myslel si, že se mnou bude vyjednávat. Pletl se.
„Tady nejde o peníze, Viciousi." Cítila jsem, jak skřípu zuby. „Chceš to říct v jiném jazyce? Můžu ti to taky napsat nebo to vyjádřit pantomimou."
Jeho ústa se zkroutila do něčeho, co se podobalo úsměvu, ale nevyšlo mu to. „Zapomněl jsem, jaká je s tebou sranda. Přidávám k tomu byt v docházkové vzdálenosti od práce. Komplet zařízenej a uhrazenej po celou dobu, co pro mě budeš pracovat."
Slyšela jsem, jak mi krev duní v uších. „Viciousi!"
Bylo by přehnané, kdybych ho praštila?

Obálka knihy je úžasná. Skvěle udělaná, výrazná, není to žádná napodobenina, myslím si, že se k příběhu skvěle hodí a skvěle vystihuje, o čem příběh je. Myslím si, že hlavní obálka přesně vystihuje hlavního hrdinu. Tajemný, zlý, ale taky krásný a vzrušující na pohled.

Hlavní hrdina... Jak jsem řekla. Toho jsem si zamilovala a zároveň nenáviděla. Zamilovala jsem si ho, protože byl tajemný, zlý, nemilosrdný, tajemný... mám ráda v knize takové "hajzlíky". Ale nelíbil se mi, protože šikanoval, ponižoval, vyhrožoval, zesměšňoval, střídal holky jako ponožky, byl to sobec... takové lidi ráda nemám. Spíš bych jim sama nejradši dala pěstí a to hlavně klukům, kteří tohle dělají dívkám. A navíc se jako hlavní hrdina... jeho charakter, postava vůbec nerozvíjela, nemělnila. Moc se mi líbí, že autorka neudělala to, že se ze zlého stane najednou hodný, laskavý, citlivý... v tomhle byla autorka opravdu originální. Ale zase se nedivím, že byl hlavní hrdina taková, protože toho měl za sebou celkem dost... jeho matka, nevlastní matka, ty jizvy, jeho otec... myslím si, že to autorka vůbec nepřehnala a dodalo to příběhu šmrnc a všechno do sebe skvěle zapadalo.

Hlavní hrdinka... ta pro mě opravdu hrdinka byla. Se šikanou mám tak trošku svojí vlastní zkušenost, takže vím, čím si ty lidi prochází, jak se cítí, jaké to je... Člověka taková věc poznamená, takže hlavní hrdinka opravdu hrdinka byla. Emilie byla laskavá, citlivá, milá, chytrá..., ale taky si uměla jít za svým a nebyla sobecká. Nemyslela jenom na sebe, ale myslela i na ostatní a to hlavně na svou rodinu.

Moc se mi líbil vztah mezi hlavními hrdiny. Bylo to... takové jiné. V ostatních knihách na to hned skočí... ale tady se mi líbilo, že se hlavní postavy opravdu nenáviděli, protože příběh byl pak mnohem zajímavější. Jejich vztah se vyvíjel, pomalu se poznávali, svěřovali se... samozřejmě, že později tam sex je, protože to mezi hlavními hrdiny celou tu dobu jiskřilo.

Upřímně jsem nikdy moc nechápala, co lidé myslí tím, že láska a nenávist je jeden a ten samý cit. Po přečtení této knihy jsem to pochopila z vlastních pocitu, které jsem měla během knihy a taky po jejím přečtení. Hlavního hrdinu jsem si zamilovala a zároveň ho nenáviděla.

Taky se mi líbí, že kniha poukazuje na tom, že ne být bohatá je vždycky výhra. Hlavní hrdina patřil do jedné z nejbohatších rodin a to co si prožil... Holt není všechno zlato co se třpytí. Být bohatá není vždycky výhra. Taky se mi moc líbí, že autorka poukazuje na to, jak dokážou být lidi na střední zlý. Jenom protože nemáte bohaté rodiče, perfektní postavu, jiné koníčky, že se vám líbí jiné věci, tak zažíváte šikanu... Autorka opravdu napsala příběh, který poukazuje na to jaká je realita, opravdový život. Není to zbytečně zkreslený, ale ukazuje na to, že takovéhle věci se v životě opravdu dějí.

Líbí se mi, že kniha není ta typická slaďárna jako jsou ostatní. Tady není všechno... miluju tě, miloval jsem tě dřív a bla bla bla... Myslím si, že hlavním důvodem, proč kniha není taková je ten, že má hlavní hrdina takovou povahu. Taky se mi moc líbí, jak tam autorka dala ty kapitoly z minulosti. Aspoň tak přesně víme, co se přesně stalo a je příběh pak mnohem zajímavější. Taky v knize rozhodně nechybí překvapení. Toho je tam opravdu dost a nemyslím si, že by to bylo nějak přehnané.

Myslím si, že je příběh skvěle napsaný. Kniha je plná originality, překvapení, napětí... Je to skvěle napsané, vymyšlený... skvěle si u toho odpočinete. Jediné, co bych čekala lepší je epilog. Ale do dalších knih od autorky rozhodně půjdu.

kniha Vicious: Divoká láska recenze