Miliarda přečtení online.

recenze

Polibek (2015) / klarinka9974
Miliarda přečtení online.
Život na vysoké škole? Nový přátelé, nová láska, nové zkušenosti?
Tessa je milá, nevinná dívka která má všechno, milující matku, u které musí být vše tak jak řekne. Milujícího přítele, který je vděčný za každou chvilku s ní, je laskavý, milí a všechny kamarádky jí ho závidí a domov, kde se cítí sama sebou a v bezpečí. Vše se ale mění když se Tessa dostane na vysokou školu Washingtonskou centrální univerzitu a kde bude žít na koleji a studovat jako hlavní obor angličtinu.

Vše se změní když pozná kluka jménem Hardin- je zkrátka jiný než ostatní kluci, které zatím poznala. Dovede být i pěkně krutý a tak si říká, jestli by ho spíše neměla nenávidět? Vyhýbat se mu a raději se držet rad matky? Ale kdo by mu odolal?
Tak takhle nějak probíhá začátek knihy.

Knihu jsem nejdříve obdivovala ve výloze knihkupectví, poté jsem na ni narazila v knihovně a rozhodla jsem se pro přečtení, i přesto že už takovéto příběhy nečtu a dám raději přednost fantasy, rozhodla jsem se že to zkusím. Bála jsem že to nebudu stíhat číst a že to má spoustu stránek, na knihu jsem si ale udělala vždycky čas, protože jsem se musela dozvědět co je na ní tak úžasného,přeci jenom miliarda přečtení online, to není jen tak.

První stránky my přišli jako napodobenina knihy FanGirl. Dívka jde na Vysokou, poznává spolubydlící které se raději vyhýbá a zamiluje se do kluka, jako by to byl stejný příběh. Po delší době jsem se sama přesvědčila, že každá kniha je jiná. Po půlce mi to zase přišlo spíše jako další napodobenina 50 odstínů.

Holky dají přednost šmejdovi, než hodnému klukovi.

Hardin mě občas pěkně štval, jeho chování by zasloužilo pořádnou facku. Nejdříve končí hádku se slovy:" Raději vypadni"! A pak hned přileze a prosí o odpuštění a ať se vrátí, a Tessa byla taky pěkně naivní holka, která mu na to všechno skočila. Hardin měl spousty chyb ale pro nevinnou, slušnou holku to bylo lákavé až vzrušující. A kdo by jí to nepřál když je tak hodná.

A Tessa? Z takové dívky se stala odhodlaná, usměvavá, sebevědomá žena, která si šla za svým cílem, dokázala si že je jedinečná a postavila se i osobě, která ji pořád jenom řídila život, začala se sama o sebe starat a žít si život tak jak to vyhovuje jí. Stala se z ní skvělá žena!

Ale i tak jsou jejich povahy k pochopení, každý je nějaký a těžko někoho změníme, pokud si nese rány a zklamání už dlouhé roky.

Kniha mě jinak moc nezklamala ale taky z ní nejsem nadšená, za přečtení to stojí ale raději od toho nic neočekávat. To že se všechno odhalí až na konci stránek je super, celou dobu jsme byly s Tessou naivní a mysleli jsme si že se Hardin změnil, bohužel jsem také zklamané. Dozvídáme se toho na něho více, jeho tajemství, noční můry ale i to nejhorší co mohl udělat. Tessa mi spíš přišla jako hloupá holka, nechala sebou pěkně manipulovat a nedokázala mu říct ne, dost často byl Hardin k nepoznání ale také dost často byl na zabití, takový hajzlík se sladkými řečmi.

Kniha se od prvních stran malinko vlekla, pak už se rozjela a nešlo se odtrhnout. Knihu si přečtěte jestliže máte rádi zamilované příběhy, je to o lásce ale i o zklamání. Je tu spousty sexuálních chvilek, také poznáváme povahy lidí, život na koleji a vysokou školu. Knize dávám 4 hvězdičky, děj mě překvapil a z konce jsem byla v šoku, to dostává ode mě velké plus. Navíc kniha končí otevřeně, tak aby jsme si druhý díl přečetly a dozvěděli se jak to všechno vlastně bylo a proto při volném čase si druhý díl přečtu.

Za přečtení to stojí :)

Komentáře (0)

kniha Polibek recenze