Měj se na pozoru, Bílý králíčku!

Mrazivý oheň
Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje. Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě... ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí. Mezitím na království někdo zaútočí, to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?

Amanda Hocking je velmi oblíbenou spisovatelkou pro mladé. Já jsem náhodou natrefila na její první trilogii Dědička a opravdu mě její vyprávění pohltilo, takže jsem přelouskala všechny její knihy. Hned jsem si tuto autorku oblíbila a těšila jsem se na její další knihy.

Pak přišla kniha Mrazivý oheň. Obálka vás hned osloví a rozhodně na toto období je úplně úžasná. Prostě pořádná zima jak na obálce, tak i v knížce. Bryn si hned oblíbíte, je to milá, hodná holka, která je opravdu věrná své práci, tak moc, že nedává ničemu jinému přednost.

Kniha začíná tím, co bylo před čtyřmi roky. Je těžké se pokaždé začíst do nové knihy, u některých to jde samo, u jiných je to na delší dobu. Tak moc jsem se na knihu těšila, že jsem ji nakonec četla poměrně dlouho. Přišlo mi to všechno takové bez akce, napětí a pořádného čtivého děje.

Neříkám, že je kniha špatná to ne. Mě se začala líbit až ke konci, kdy to vlastně zase rychle skončilo.

Každý si udělá svůj obrázek ale myslím si, že se vám kniha zalíbí a jestliže milujete tuto spisovatelku, kniha vám bude připadat, že je dělaná přímo pro vás.

Já se chystám i na další díly. Třeba to bude lepší a více napínavé. Rozhodně byly v knize velké otazníky nad kterými se musí přemýšlet. Byla tam i záhada a všechno se to nakonec odhalilo.

Kapitoly z paláce v oceánu začínají být obzvlášť zajímavé.

Jediné co, že jsem od knihy čekala více. Obálka jak jsem psala je krásná, děj maličko pokulhává.

Takové to klidné čtení od kterého nečekáte nic než pohodičku a zimu.

Nečekejte od knihy tolik a tento příběh bude pro vás úžasný. Když budete očekávat budete akorát zklamané a to by byla škoda. Každá kniha stojí za to si ji přečíst.

Dám 4 hvězdičky. Za obálku, skvělý nápad na děj, úžasnou povahu Bryn. Jednu hvězdičku dolu za trošku nudný děj. Ale vy si knihu přečtěte a udělejte si sami svůj názor.

autor: klarinka9974 · 11. ledna v 18:07 · přečteno 68x

Komentáře (0)