Manželská smlouva

recenze

Manželská smlouva (2013) / MBubu
Manželská smlouva
Nebylo by to jednodušší? Jen tak si říct, že se k sobě docela hodíme, je to pro oba prospěšné, a tak se vezmeme? Žádná láska, žádné city?
Tak takhle přesně to je v knize „Manželská smlouva“ od Jennifer Probst. Je to romantický příběh dvou lidí, kteří mají oba nějaké důvody, proč se zrovna nepotřebují zamilovat a zakládat opravdovou rodinu. Ale oba mají jiné důvody k tomu, proč se

prostě vdát a oženit musí. Jenže jak to udělat, co nejméně komplikovaně?  
Hlavní hrdinka Alex není žádná zvláštní kráska, je normální a obyčejná, ale má své kouzlo. Hlavní hrdina Nicholas je naopak velmi přitažlivý a bohatý, který nemá o přítelkyně nouzi.
Ale díky svému strýčkovi, který mu odkázal veliké bohatství se musí oženit a alespoň rok zůstat ženatý. To je podmínkou dědictví. Nebyl by to takový problém, protože Nicholas má spousty žen, které by byly více než ochotné si ho vzít, ale to on nechce. Proti svazku manželskému má vážné výhrady, zvláště, když má být myšlen upřímně. A která z těch žen by byla ochotná po roce k rozvodu a neoškubala by ho až na holou kůži? Nedělala by lítostivé scény? Popřípadě by si ho nechtěla pojistit dítětem?
Ještě, že má sestru, která má kamarádku, a ta má finanční nouzi. Nutně potřebuje splatit hypotéku za rodiče, protože tatínek je nemocný a nemůže pracovat. Je to skvělý objekt pro jeho plán. Nabídne jí peníze, ona se za něj vdá a po roce se rozejdou jako přátelé, kterými ostatně jako děti byli.
Alex však na jejich dětské přátelství nevzpomíná ráda. Ona ho milovala a on si z ní díky tomu utahoval a nebral ji vážně, jen jako malou holku.
Když však sestra navrhne, aby předstírali, že se po letech setkali a zamilovali se, brzy se vzali a po roce se bez řečí rozvedli, připadá jim to oběma jako přijatelný návrh. Alex za to dostane peníze, které potřebuje, a Nicholas manželku, která nebude dělat potíže.Brzy však zjistí, že to nebude tak jednoduché. Navzájem se dosti přitahují a jen těžko se ovládají. A ta touha jim začne jejich „nekomplikovaný vztah“ nabourávat. Alex se svoji milou a laskavou povahou s tím takový problém nemá. Viděla lásku u rodičů a věří, že existuje. Nicholas je naopak mladý rozervaný muž, který postrádal rodičovskou péči a vřelost. Nevěří v lásku a dobro. Od každého čeká úskok a podraz. Nemůže věřit, že je Alex tak bezelstná, jak vypadá. A když se pak stane něco, co ani jeden z nich nečekal, je mu jasné, že měl pravdu. Každý od něho

něco nechce a nikdo není tak nezištný jak se tváří.
Kniha je milá a příjemně se čte. Není to nic složitého na myšlení a je to skvělá volba na dovolenou. Je docela dost plná erotiky, ale jen v únosné míře. 

Komentáře (0)

kniha Manželská smlouva recenze