Manželská smlouva

recenze

Manželská smlouva (2013) / Julianne01
Manželská smlouva

Alexa a Nick jsou přátelé z dětství, kteří se dlouhou dobu neviděli. Tak by tomu nejspíš i zůstalo, kdyby se oba dva nedostali do problémů. Alexa se snaží zachránit dům svých rodičů, který se chystá zabavit exekuce. Je zoufalá, pro záchranu svého rodného domu je schopná udělat cokoliv.
Nick má trochu jiný problém, po smrti svého strýce má zdědit architektonickou firmu, to má však jeden háček. Nick se musí oženit a to velice rychle.

Když se Alexa a Nick setkávají, ani jeden si neumí představit, jak by spolu jeden rok jako manželé zvládli přežít. Oba jsou naprosto rozdílní. Alexa chce milujícího manžela a děti. Nick však na manželstí nevěří a rodinu za žádnou cenu nechce.

Nemájí však na vybranou, a tak uzavřou obchod - manželství na jeden rok. Oba dostanou co chtějí, a poté se v klidu rozejdou. Stanoví si jasné podmínky, které po dobu manželského svazku musí dodržovat. Vše se zdá být jednoduché, vždyť jde jen o obchod...

Zaujalo mě, že kniha byla psána jak z pohledu Alexy, tak z pohledu Nicka. Každá kapitola byla po nějaké uplynuté době, díky tomu se děj netáhl a nebyl nudný.

Hlavní postavy jsem si celkem oblíbila, líbilo se mi, jak se navzájem pošťuchovali a i když byl každý uplně jíný, tak spolu dokázali vyjít. V tomhle případě platí rčení, že protiklady se nazvájem přitahují.

Od této knihy jsem nic zvláštního neočekávala, bylo hned od začátku jasné, že půjde o další společenský román, kterých nezklame, ani neohromí. Pokud máte rádi oddechové romány, tak je Manželská smlouva ta pravá.