Manžel na objednávku

recenze

Manžel na objednávku (2013) / Safienka
Manžel na objednávku
Druhé dílo od Catherine McKenzieové, které Vás bude bavit. Anotace slibuje druhou Bridget Jonesovou a já musím souhlasit. Autorka vytvořila další strašně zmatenou a nejistou postavu, v které se najde určitě spousta žen.
Protože se mi první dílo Zapomenutá velice líbilo, na toto jsem se moc těšila. Naštěstí jsem nebyla zklamána. A při čtení jsem děkovala autorce, že vytvořila netradiční příběh, který není okoukaný a který svoji originalitou nutí číst rychleji a rychleji. Dokuď není konec, není klid.
Kromě toho, že je hlavní hrdinka Anna zmatená a nejistá, jak jsem psala výše, tak pracuje v redakci časopisu, za což má ode mě velkou chválu a já se tak stávám ihned její fanynkou. Má skvělou práci, ale je jí už přes třicet a bohužel je svobodná. Což je vlastně kámen úrazu celého příběhu. Někdo se nad tím v této době ani nepozastavuje, Anna ale ano. O to víc, když zjistí, že se její nejlepší kamarádka, svérázná Sára, bude vdávat. Protože je v Anně kousek (zřejme velký) žárlivosti, tak se s tím rozhodne něco dělat. Napomůže jí k tomu vizitka, jež najde na zemi a která ji dovede k tajemné agentuře, která jí slibuje nejen toho nejlepšího muže/manžela, ale též i skvělou budoucnost.
Musím říct, že v tomto momentě jsem zmíněné pochybné firmě přestala důvěřovat a drželo se mě to až do konce. Nebudu prozrazovat, jak vše dopadne, neboť to bych Vás připravila o velké překvapení.
Co ale mohu prozradit je to, že se Anna setká se svým vyvoleným a agenturou vybraným mužem. Je jím sympatický Jack, který spolu s Annou vytváří iluzi dokonalého páru. Ale aby tomu autorka dala tu správnou míru tajemnosti, tak jí sem tam ujede nějaká větička plná pochybností a nejasností. Možná je to tak? Mohlo by to být tak? Co ta Margaret, je v tom nějak zamotaná? Kdo je s kým spolčen? Komu můžeme důvěřovat? Bohužel to se nedozvíte, pokuď si knihu nepřečtete až do konce. Věřte, že to za to stojí. Já jsem byla napnutá opravdu až do konce a ikdyž jsem věděla, jak to skončí (protože to je prostě jasné), tak jsem si v některých detailech jistá nebyla. Několik příjemných ukradených chvil jsem knize věnovala a náležitě jsem si u toho odpočinula a občas se i zasmála.
Kromě Anny, Jacka a Sáry se v díle seznamujeme taktéž s dalšími postavami, které mají své životy a které podkreslují celý děj. Kromě tohoto všeho se stránkami line další nenápadný příběh, který tam vlastně ani nepatří, ale zároveň je tam jako doma. Jedná se o další knihu, starší dílo s názvem Anna ze zeleného domu. Znáte ho? Jestli ne, tak věřte, že po přečtení této knihy si ho budete chtít přečíst. Já ho četla a musela jsem se usmívat, když o něm byla v knize zmíňka. Jméno si člověk prostě nevybírá, to mu přidělí rodiče. A někdy jsou opravdu nápadití – ikdyž musím říct, že zrovna v případě jména Anna měli skvělou volbu.
Po stylistické stránce se kniha četla opravdu sama. Vše plynulo lehce a bylo doplněno zmatenými a nejistými myšlenkami Anny. Ale kdo není nejistý. Každá žena má v sobě trochu nejistoty a chce mít doma chlapa, který jí podrží, ale zároveň i rozesměje a okouzlí. Všechny jsme v nitru duše stejné a proto nás tyto romány baví. Nacházíme se v nich a občas jen přikyvujeme a nebo se jen dozvídáme, jak to mají ostatní ženy jiné či naprosto neuvěřitelně podobné.

Komentáře (0)

kniha Manžel na objednávku recenze