Malý princ

recenze

Malý princ (2005) / Knihomolka Nell
Malý princ
Není pohádka jako pohádka a není princ jako princ.
Poté, co pilot se svým letadlem na Sahaře havaroval, potkal uprostřed pouště potkal malého chlapečka, kterému začal říkat Malý princ.
Malý princ mu vypráví o svém životě, však také pochází z neznámé planety B612, je to zajímavé povídání. Tato planeta je totiž menší než dům a jeho jediným společníkem byla květinka.
Malý princ cestoval dál po různých planetách, ale vždy byl zklamán lidmi, které tu potkal... Buď to byl namyšlený král, ochlasta, smutný lampář nebo nějaký hloupý zeměpisec.
Malý princ je totiž čistá duše a nechápal lidskou chamtivost, faleš, zlost.
Ale když navštívil sedmou planetu, Zemi, setkal se opět s něčím novým...

Malý princ je brán jako dětská kniha. Já osobně jsem mnohokrát slyšela audioverzi, s paní Jiřinou Bohdalovou, která je úžasná. Ovšem chyba je si myslet, že se vám tato kniha bude líbit jen jako malým, protože já ji mám postupem času čím dál tím raději.

Jak už o mně mnozí víte, já miluji motivační čtení, citáty a knihy, kde jsou hlubší myšlenky obaleny do takového roztomilého kabátku a vy, pokud si z ní něco chcete odnést, postupně sami odhalujete jednotlivé kapsy. Přesně to je dílo Saint-Exupéryho.

Opravdu se tato kniha řadí k mým nejoblíbenějším vůbec. Jsou zde tak krásné a hlavně pravdivé myšlenky. Zbožňuji ten stav, kdy si čtu tuto knihu a přemýšlím. Přemýšlím o autorových myšlenkách, o svých a postupně už jen přemýšlíte a ujasňujete si myšlenky.

Čtivost je zaručená. Právě tím, jak je kniha psána z pohledu dětských představ o světě, vítězství dobra nad zlem, popisování světa dospělých, který je plný zlosti a nenávisti...

Lidé nemají představivost, opakují, co se jim řekne...
Pokud jste tuto knihu nečetli, moc vám to doporučuji. Zanechá ve vás odkaz a nikdy na ni nezapomenete.

Komentáře (0)

kniha Malý princ recenze