Malé zklamání v závěru

recenze

Šeptající dívka (2017) / Basta1912
Šeptající dívka

Knížka celkem hubená, přečtla jsem jedním dechem. Skrz zpověď vysokoškolské studentky marketingu se propracujeme ke smrti jejího psychoterapeuta, což rozjíždí znepokojivý příběh, v průběhu jehož čtení si asi sem tam sáhnete na levé ucho :P V první chvíli mi trochu dělaly problémy švédská jména (která vlastně nikdy pořádně nečtu), naštěstí hlavní hrdina se jmenuje Anton :) Vlastně ani nevíte, jestli vám má být sympatický a asi ani nebude poté, co se o něm v průběhu čtení dovíte, a pak se ani nedivíte, že s ním bývalá manželka a dcera zpřetrhaly veškeré kontakty. Anton přijde k vyšetřování toho, co se stalo jeho kolegovi psychiatrovi, jako slepý k houslím. Vlastně by se do toho ani nepouštěl, dokud nevyjde najevo, že se ho celá tahle věc týká víc, než by mu bylo milé. Zlo, v případě Šeptající dívky, přichází z dávné minulosti, což mám v příbězích podobného ražení celkem ráda, dodává to takový nádech tajemna :)
Filmový styl psaní umožní čtenáři se do knížky zcela ponořit - což je v případě tohoto děsivého příběhu možná na škodu xD . Příjemně děsivé, ale závěr... za mě tak trochu nedořešený.