Magie v Mýtonoších

recenze

Mýtonoši (2021) 4 z 5 / Sufflinka
Mýtonoši

Pokud u dlouhých knih neradi čekáte než se něco začne dít, tady se na nic nečeká. Hned ve druhé kapitole se setkáváme s magií.
Velmi se mi líbil popis ztráty milované osoby a realistický způsob chování hlavní hrdinky. Zároveň mě ale trochu zklamalo, jakým způsobem se do světa magie naše hrdinka Bree dostala. To, že prostě nakráčela do jejich klubovny, řekla že čeká na kluka kterého nezná ani den a on ji pak i přes své několikaleté přesvědčení že s tím nic nechce mít pomáhá? Ne, pardon, ale tohle se mi moc nelíbilo.
Zároveň jejich následná romantická linka mi přijde velmi velmi uměle vytvořená.

Zároveň mi celá tématika pripomínala Devátý spolek, takže pokud jste ho četli a nevíte jestli jít do Mýtonošů určitě neváhejte. Rozhodně si nemyslím že o této sérii slyšíme naposled.

Magický svět je v této knize velmi dobře vysvětlený, a to je co říct, jelikož tam jsou hned dva.
Taky se mi libilo, že LGBT tématika je tady úplně přirozená, nikdo se nad tím nepozastavuje. I rasová diskriminace vás zde donutí se na chvíli zastavit a zamyslet, což je podle mne přesně to, co dnešní knihy potrebují.