,,Madonna" a záhadný fotograf

recenze

Vánoce v Paříži (2017) / Aracely
,,Madonna" a záhadný fotograf
,,Paříž je vždycky dobrý nápad, řekla kdysi slavná herečka Audrey Hepburn. Už proto, že Paříži se říká město lásky. Tak kam jinam zamířit, když vám láska chybí?"

Nádherná, přímo božská kniha, od teď si zařazuji Mandy Baggot mezi své oblíbené autorky! Byla jsem velice mile překvapena, tak trochu jsem čekala další románek s vánoční tématikou, dostala jsem ale mnohem víc... Vánoce už máme sice dávno za námi, ale u nás sněží ještě v březnu, chvílemi jsem měla takovou nostalgickou a vánoční náladu, ale knihu si můžete přečíst v kterémkoliv ročním období, i tak Vás uchvátí a přinutí se smát a někoho i plakat...

Hlavní hrdinka Ava, utíká před svou všetečnou matkou do Paříže, matka Avu nutila už od svých čtyř let k dráze modelingu a vystupování v reklamách, nebyla spokojená pokud neměla velikost ,,nula"... A ani ve své dospělosti se neumí Rhodě vzepřít, zároveň zjistí, že ji přítel podvádí a tak spolu se svou nejlepší kamarádkou Debs odjíždí do Paříže. Debs je spisovatelka na volné noze a Ava prodává drahé apartmány, když zrovna nedělá modelku, ale její život to nenaplňuje...


V Paříži se setkáváme se záhadným a sexy fotografem Julienem a jeho kamarádem Didierem. Julien má své temné tajemství a sám se musí vypořádat se svou nelehkou minulostí...
Když se spolu Ava a Julien setkávají, tak to mezi nimi hned začíná jiskřit. Oba si ale mezi sebou udržují citový odstup.
Citové problémy se netýkají jen Avy a Juliena, také Debs si sem přijela vyřešit jisté problémy...

A třeba se stane zázrak a všichni zde najdou lásku, to ale zjistíte až po přečtení :-)...

,,Ava se nenáviděla. Vypadala jako nemanželské dítě štětky na záchod a Billyho Idola. Tohle nebyl David Bowie ve svých nejlepších dnech, tohle vypadalo jako seno - jen víc blond a kratší, ale právě tak smrduté. Sissy to ale nepřiznala. Raději poskládala obličej do výrazu, jaký podle ní mívají rockoví muzikanti, a vrhla do zrcadla příslušný pohled. Pak zaplatila nekřesťanské peníze a vyplula ze salonu právě včas, aby ještě stihla nakoupit v Tesku a dorazit podle dohody k Debs".
Str ~ 18.


Toto je první román od této autorky a svým psaním mi přišla velice blízká a sympatická, nemám zde vůbec nic, co bych chtěla vytknout. Kdo pravidelně čte mé Recenze ví, že vždy píšu pravdivě a zaslouženě vůči daným knihám...
Lituji jedině toho, že už jsem na konci a to jsem přečetla 400 stran a brala bych další, tak skvělé to bylo :-).
Zároveň bych chtěla vyzdvihnout perfektní a detailní popisky města, památek, kultury i scénu z Eiffelovy věže... A krásnou a romantickou obálku :-).


Navíc to bylo jako ze života, žádná fikce, žádný přeslazený románek.
Despotická matka, která chce aby její dcera šla po modelingové dráze stejně jako kdysi ona, nevěrný partner, trauma ze ztráty blízké osoby, rodinná dramata, vyrovnání se s minulostí, hledání sebe sama a konečně také hledání toho pravého partnera, to všechno s jistou ,,nadsázkou" do života patří.
V této knize se možná i uvidíte.

Ava prošla při pobytu v Paříži velkou proměnou, z nesoběstačné a zmatené dívky ve zralou ženu, která ví co chce a koho chce a nenechá si do života už kecat :-).

Moc moc moc se mi to líbilo! Už se nemůžu dočkat dalšího románu. Na konci knihy najdete poděkování autorky a dopis od Mandy, oboje je Krásné, hned je Vám ta autorka velice sympatická, ačkoliv ji vůbec neznáte a nevíte, jak vypadá. A její slova Vás zahřejí u srdce :-).

,,Tímto příběhem jsem opravdu chtěla ukázat krásy města Paříže - musím si tam co nejdříve zase znovu zajet! - a vytvořit postavy, v nichž se, jak doufám, všichni nějak najdete. Vím, že když držím dietu, připadám si jako Ava a bažím po všech těch mastných a sladkých dobrotách! Jen mi dejte trochu camembertu a čokoládovou briošku!"
Str. ~ 399.


Doporučuji k přečtení, nechte se okouzlit, tak jako já ;-).

Komentáře (2)

kniha Vánoce v Paříži recenze

Aracely
15.03.2018

Mac. Martina: Moc Ti děkuji za milý komentář. Kniha je úžasná, stojí za přečtení:-).

mac.martina
15.03.2018

Moc pěkná recenze. Už se těším až si tu knížku seženu a přečtu si jí a to hlavně díky tvojí recenzi :-)