Maďarské překvapení

recenze

Taneční škola (2011) 5 z 5 / marek9101
Taneční škola

Nesnášeli jste Uhry? Tak to odložte aknemycin, kamenec a jiná xichtová odmašťovadla, protože tohle je příjemná záležitost. Na doporučení 9 z 10 slovenských čtenářů jsem sáhl po tomhle paperbacku. Říkal jsem si, že z nakladatelství toho kraje s prvotřídními pitelnými kapalinami do ostřikovačů nemůže vyjít do světa nic špatného. Nemýlil jsem se. Made in Hungaria novela o plnoštíhlém absolventovi práv, který žije nudně a svůj excalibur ještě nezasunul do žádné z pochev. Což ho jako každého mladého flájboje samozřejmě žere a chce svůj život nastartovat na level, švédsky řečeno "rozervalparkund".

No co čert nechtěl (doslova -pointa příběhu), potká mladý právníček Jóco Macho strýce Lajose, kvalitního polofeťáka, šamana a paprikového Bohéma, který mu zprostředkovaně nabídne "ďábelskou jistotu" zábavného života. To mladý prcalín příjímá všemi deseti a z nudného hodného kluka (kterého samozřejmě žádná žena nechce - hodný kluk BLÉ) se mění v erektické kladivo a veselého svišťíka s našlápnutou kariérou. Ale smlouvy se Zlem mají vždy velké "ALE", takže se na pozadí domnělého štěstí dějí zlé věci. Smrt, deprese a výčitky svědomí. Je paradoxní, že až parchant s romskou nezletilou dívkou obrátí našeho mladého divouse k nápravě a vše končí happy endem a velkou romantickou láskou s imobilní krasavicou.

Shrnuto: Znuděnec-> strýc Bohém -> smlouva s ďáblem -> zábava, trtkání, kariéra -> smrt táty -> hození kakáče na strýce -> záchrana ženou.
Vše okořeněné o pálivou papriku, langoše, pálenku, rumunské otroky a botanické drogování.

A teď si v klidu můžu přečíst Grecsóvu prvotinu, když jsem začal u té druhotiny ..